prva investicna transakcia v roku 2012
Galéria(2)

Prvá investičná transakcia v roku 2012

Medzinárodná konzultačná spoločnosť Colliers International sprostredkovala významnú investičnú transakciu v oblasti komerčných nehnuteľností. Ide o predaj kancelárskeho komplexu Europa Business Center v Banskej Bystrici slovenskému investorovi.

prva investicna transakcia v roku 2012 6267 big image
Administratívny komplex Europa Business Center v Banskej Bystrici zmení majiteľa. Obchodno-investičná spoločnosť VAV invest, s.r.o., ktorá v roku 2008 komplex postavila a prevádzkovala, predala budovu s celkovou plochou 8400 m2 slovenskému investorovi. Hodnota tejto transakcie sa nachádza vo výške výnosu 8,6 %. Budova je spolufinancovaná Všeobecnou úverovou bankou, a. s. a HYPO-Bank Burgenland AG. Aranžérom úveru je VÚB Banka. „Investičný trh s nehnuteľnosťami na Slovensku stagnuje. Napriek tomu cítime záujem bánk financovať kvalitné projekty. Teší nás, že sme mali možnosť aktívne sa podieľať na prvej investičnej transakcii na slovenskom trhu v tomto roku,“ uviedol Ermanno Boeris, riaditeľ poradenskej spoločnosti Colliers International.

O budovu sa dlhodobo zaujímali investori. Ponúka vysokú kvalitu kľúčových parametrov, akými sú životnosť budovy, miera obsadenosti, dĺžka kontraktov, kvalita nájomcov a možnosť opätovného prenájmu v prípade výmeny nájomníkov. Spoločnosť Colliers International zabezpečila komplexné služby v oblasti koordinácie celej transakcie vrátane zabezpečenia projektového financovania.

Zdroj: Colliers International