1 Vaillant Aquatherm

Nitriansky veľtrh Aquatherm: Rok 2023 v znamení tepelných čerpadiel

Aktuálny ročník významného veľtrhu sa bude niesť v znamení tepelných čerpadiel. Priamo v Nitre to potvrdila firma Vaillant Group, jeden z lídrov na európskom trhu v oblasti vykurovacích technológií.

Spoločnosť aktuálne investuje do rozširovania svojej siete na výrobu tepelných čerpadiel v Remscheide, Belperi a Nantes. V súlade s touto stratégiou stavia aj nový závod v Senici. Deje sa tak v čase rekordného dopytu po zelených technológiách.

„Nová investícia Vaillant Group v Senici zabezpečí, že v čase rastúceho dopytu budeme môcť aj naďalej spoľahlivo dodávať tepelné čerpadlá našim zákazníkom,“ potvrdil Ing. Radovan Prístavok, riaditeľ výrobných závodov Vaillant Group na Slovensku. Bude to jeden z najinovatívnejších výrobných závodov na tepelné čerpadlá v Európe. Spĺňa najnovšie štandardy a environmentálne požiadavky, od stavby až po prevádzku.

2 Vaillant Aquatherm
Vaillant na Aquatherme | Zdroj: Vaillant Group

Inovatívne technológie

Ide pritom o dobrú správu pre celý TZB sektor na Slovensku. „Okrem výroby tepelných čerpadiel v Senici vznikne aj logistické a technologické centrum,“ dodal R. Prístavok. Súčasťou rastovej stratégie Vaillant Group je rozširovať svoje výrobné kapacity, a vďaka tomu sa v čo najkratšom čase transformovať na popredného dodávateľa tepelných čerpadiel.

Vykurovanie pomocou tepelných čerpadiel je mimoriadne účinné a šetrné k životnému prostrediu. Využíva sa pritom voľne dostupné teplo zo vzduchu, vody a zeme. Len štvrtina potrebnej energie sa získava z elektrickej energie. Ak sú prevádzkované ekologickou elektrinou, môžu byť tepelné čerpadlá dokonca úplne bez emisií.

Značky Vaillant aj Protherm na veľtrhu prezentovali najmodernejšie tepelné čerpadlá vzduch/voda na vykurovanie, ohrev vody a chladenie. Používajú prírodné chladivo s nízkym potenciálom globálneho otepľovania, vďaka čomu sú mimoriadne šetrné k životnému prostrediu.

Zdroj informácií: Vaillant Group