knauf diamant doska na vsestranne pouzitie odolna proti vsetkym zatazeniam

Knauf Diamant – doska na všestranné použitie odolná proti všetkým zaťaženiam

Vlhkosť, oheň, nárazy, hluk – toto všetko zvláda nová jedinečná sadrokartónová doska Knauf Diamant, ktorá zahŕňa v sebe všetky základné vlastnosti všetkých bežne dostupných sadrokartónových dosiek a ešte niečo navyše.

Označenie tejto dosky podľa európskej normy STN EN 520 pre sadrokartónové dosky je DFH2IR. Z tohto označenia vyplýva, že ide o sadrokartónovú dosku, ktorá je štandardne impregnovaná, teda vhodná do vlhkých priestorov pri minimálnych objemových zmenách vplyvom vlhkosti, na ktorú možno pomocou vhodného cementového lepidla lepiť keramický obklad. Má minimálne také isté protipožiarne vlastnosti v systémoch ako štandardné požiarne sadrokartónové dosky Knauf GKF a okrem toho má zvýšenú pevnosť jadra a zvýšenú tvrdosť povrchu.

Knauf Diamant je vhodná tam, kde sa očakávajú zvýšené mechanické zaťaženia na povrch, ako sú napríklad nemocnice, školy či telocvične, ale oceníte ju aj v rodinných domoch. Vďaka svoje vysokej mechanickej odolnosti sa veľmi dobre hodí aj do medzibytových priečok.

Doska Knauf Diamant v systéme sadrokartónových priečok prináša aj bez použitia špeciálnych profilov akusticky komfortnejšie konštrukcie v podobe zvýšenej vzduchovej nepriezvučnosti priečok, a to o 5 až 8 dB (závisí od typu priečky).

Viac informácií na stránke www.knauf.sk alebo na info@knauf.sk

–>–>