Projekt Istrinka v obci Mlynica.

Developer plánuje stavať pod Tatrami na prvý pokus vyše 70 apartmánov

Záujem o výstavbu bývania v obciach v podtatranskom regióne stúpa, či ide o rodinné domy, alebo menšie obytné objekty s investičnými bytmi a apartmánmi.

Vlastný projekt s názvom Istrinka v menšej obci Mlynica pri okresnom meste Poprad plánuje developerská spoločnosť Ismont z Trnavy, ktorá je známa výstavbou bytových projektov a rodinných domov.

Podľa realitnej spoločnosti Level real, ktorá má na starosti tento projekt, začali ľudia po pandémii koronavírusu viac chodiť do prírody a zvýšil sa dopyt po bývaní v apartmánoch.

Návrh architektúry piatich, väčšinou apartmánových domov zaobstaralo projekčné oddelenie investora, ktoré spracovalo aj projekt pre územné konanie. Obec ako príslušný stavebný úrad aktuálne na svojej stránke informuje o začatí územného konania v súvislosti s infraštruktúrou tohto projektu.

Obytné domy majú navrhnuté 3 nadzemné podlažia a jedno ustúpené. „Územný plán v danej oblasti povoľuje dve nadzemné podlažia plus podkrovie. Náš návrh má atypické riešenie podkrovia, čo dotvára celkový architektonický výraz domov,“ uviedol developer.

Rezidenčný projekt Istrinka v obci Mlynica.
Rezidenčný projekt Istrinka v obci Mlynica. | Zdroj: ISMONT

Na otázku, aké materiály chce využiť pri výstavbe, pretože domy sú v energeticky náročnom prostredí, odpovedal, že objekty sú navrhnuté s murovanými stenami z keramických tvárnic v kombinácii so železobetónovými stropnými konštrukciami. Na zabezpečenie tepelnotechnických parametrov obalového plášťa objektov navrhuje zateplenie s vysokoúčinnou tepelnou izoláciou z minerálnej vlny.

Projekt Istrinka v obci Mlynica
Projekt Istrinka v obci Mlynica | Zdroj: ISMONT

Predaj 1-izových až 3-izbových apartmánov v troch bytových domoch z piatich sa začal v septembri. V ponuke sú najmä dvojizbové byty s balkónom, trojizbové majú terasu a budú stáť cca 200-tisíc eur.

Realitná spoločnosť v tejto súvislosti uviedla, že potenciálnych klientov zaujíma najmä lokalita projektu, orientácia jednotlivých apartmánov a termíny výstavby. Aj napriek súčasnej situácii na trhu s nehnuteľnosťami, keď je trh s nehnuteľnosťami trhom kupujúceho, ako firma veríme, že apartmány si postupne nájdu svojich majiteľov.

Rezidenčný projekt Istrinka, Mlynica, okres Poprad

Developer: Ismont
Architekt: projekčné oddelenie ISMONT-u
Byty a apartmány: 8 bytov, 74 apartmánov
Počet parkovacích miest: 99 (32 prestrešených, 67 exteriérových)
Plocha riešeného územia: 9 301 m2
Plocha občianskej vybavenosti: 778 m2
Stav: v príprave