Vrbine
Galéria(6)

V piešťanskej zóne Pri Vrbine bude okrem bytov aj zariadenie pre seniorov

V multifunkčnej zóne Pri Vrbine v západoslovenskom okresnom meste Piešťany pripravuje investor Fidurock Retail park s obchodmi, zariadenie pre seniorov a polyfunkčný dom s bytmi a obchodnými priestormi. Fidurock je česko-holandský investičný butik.

Investor informoval ASB, že pozemok odkúpil v roku 2018 ako stavebný s vyhovujúcim územným plánom pre polyfunkčnú zástavbu. V území boli v minulosti výrobné a skladové priestory tzv. Scheibnerovho majera.

Projekt sa nachádza v blízkosti križovatky Bratislavskej ulice a Ulice Adama Trajana. Ráta sa aj s kompletnou rekonštrukciou križovatky a obnovou Broskyňovej ulice. Prinesie chodník pre peších a cyklotrasy.

Finálny návrh zóny je z dielne bratislavského Superatelieru, ktorý navrhol napríklad projekt Nová Matadorka v mestskej časti Petržalka. Investor je pripravený začať s výstavbou zámeru po získaní právoplatného stavebného povolenia.

Zariadenie pre seniorov v zone Pri Vrbine
Zariadenie pre seniorov v zóne Pri Vrbine | Zdroj: Fidurock

Pribudne aj veľa zelene

Polyfunkčný dom bude mať 6 poschodí, 40 bytov a 3 obchodné priestory a ponúkne bývanie pre viac ako 100 obyvateľov. Byty budú dvoj- až štvorizbové. K projektu patrí aj exteriérové parkovisko s 200 miestami spolu s pešou komunikáciou.

Prostredie multifunkčnej zóny dotvoria zelené a voľnočasové plochy so 150 stromami a 5-tisíc kríkmi. Na obytnom dome bude zelená strecha, ktorá zníži teplotu v interiéri najmä počas letného obdobia.

Zariadenie pre seniorov a špecializované zariadenie s novým konceptom poskytne nadštandardnú starostlivosť pre 80 seniorov. Jednotlivé bytové jednotky sú vyskladané do viacerých domácností a budú vybavené podľa najmodernejších štandardov.

Zariadenie bude prevádzkovať spoločnosť Casa Slovensko, ktorá je súčasťou rakúskej neziskovej organizácie Caritas Erdiozose Wien a nemeckej nadácie Stiftung Liebenau.Architektonický návrh je pochádza od architektonického štúdia Architekti.sk.

Vizualizácia stavby Retailu parku.
Vizualizácia stavby Retailu parku. | Zdroj: Fidurock

Nové pracovné miesta v Reail parku

Nový Retail park Pri Vrbine sa zameria najmä na obchody s módou, elektronikou, športovým oblečením a vybavením, domácimi potrebami, dekoráciami a podobne. Bude mať rozlohu 6 500 m2.

Okrem miesta na nakupovanie vytvorí Retail park 120 pracovných miest pre obyvateľov Piešťan a obyvateľov z okolia. Investor už vlastní a prevádzkuje viaceré retailové parky v Česku a na Slovensku. U nás sa nachádzajú v Prešove, Senici, Leviciach a v Trnave.

Vrbine
Zariadenie pre seniorov v zone Pri Vrbine
Vizualizácia stavby Retailu parku.
Interiér domu dôchodcov.
Interiér domu dôchodcov.
3

Zóna Pri Vrbine

Lokalita: v blízkosti križovatky Bratislavskej ulice a Ulice Adama Trajana, Piešťany
Investor: Fidurock
Architekti: Superatelier, Architekti.SK
Odhadovaná výška investície: 20 miliónov €
Počet bytov: 40, cca 200 parkovacích miest
Stav realizácie: december 2020 právoplatné územné rozhodnutie pre Polyfunkčný projekt Piešťany

Monika Volekova