Mostné závery dodávané na nové mostné konštrukcie na diaľnici Zürich severný obchvat

Dilatačné závery s neobvykle veľkým uhlom kríženia

Mostné závery dodávané na nové mostné konštrukcie na diaľnici Zürich severný obchvat boli špeciálne navrhnuté pre obzvlášť šikmý uhol kríženia s mostnou konštrukciou.

V blízkej vzdialenosti od ústredia mageby, na sever od najväčšieho mesta Švajčiarska, Zürichu, prešla severná diaľnica (časť diaľnic A1 a A4) veľkým projektom modernizácie a rozširovania. Mageba môže s potešením oznámiť, že dostala príležitosť podporiť tento projekt dodaním dilatačných záverov na rekonštrukciu troch mostných objektov v mieste, kde diaľnica a jej nájazdy a zjazdy v oboch smeroch križujú železnicu pod veľmi šikmým uhlom. Ukončenie mostných konštrukcií malo zvlášť významný dosah vo vzťahu k dilatačným záverom, ktoré museli byť navrhnuté s neobvykle veľkým uhlom kríženia, až 37 stupňov. Šesť dodaných dilatačných záverov, ktoré boli nedávno nainštalované, sú hrebeňové mostné závery TENSA®FINGER RSFD, z ktorých každý je navrhnutý pre dilatačný pohyb 100 mm. Mostné závery – dva o celkovej dĺžke 60 m a štyri o dĺžke 20 m – sa vyrábali v neďalekom závode mageba v Rakúsku.

Mostné závery dodávané na nové mostné konštrukcie na diaľnici Zürich severný obchvat
Dilatačné závery boli vyrobené hlavne v závode mageby vo Fussachu v Rakúsku
Mostné závery dodávané na nové mostné konštrukcie na diaľnici Zürich severný obchvat
Tím mageby dohliadala na montáž dilatačných záverov, zabezpečovala kvalitu montáže a tým pomáhala zaistiť, že budú dobre slúžiť svojmu účelu v budúcich desaťročiach

Tento projekt je so svojimi osobitnými požiadavkami typický pre výzvy, ktorým každý deň čelíme, a zároveň  neustále prispôsobovanie našich štandardných produktov  tak, aby spĺňali neštandardné požiadavky projektov na celom svete – a našťastie z času na čas, priamo v našej vlastnej blízkosti.

Zdroj: mageba