• OSMA
  • SKSI

HELUZ to je tradícia, komfort a kvalita

image 80759 25 v1

Tehla je moderný a pokrokový materiál overený históriou. Sprevádza nás už od detstva, od našich prvých krôčikov, cez celý život, stretávame sa s ňou aj s jeseňou života. Snáď každý z nás ju niekedy mal v ruke, skúšal z nej niečo postaviť.

Áno, je to tehla. Je to HELUZ.

Už od nepamäti ľudia žili v rôznych príbytkoch, najskôr v jaskyniach, potom si stavali drevené chatrče a zruby. Neskôr prišli na to, že sa musia chrániť nielen pred poveternostnými vplyvmi, ale aj pred vonkajším nepriateľom. Zistili, že je najlepšie ochráni pevný, tvrdý, mrazu, dažďu aj slnku odolný materiál, ktorým sa stala tehla.

I tá prešla dlhým vývojom, zdokonaľovala sa podľa technického vývoja a pokroku vo spoločnosti. Nové technológie umožňovali stále zdokonaľovať, vylepšovať tento materiál, aby spĺňal požiadavky, aké človek pre svoj spojený život a bývanie požaduje.  Výrobky HELUZ taktiež prešli dlhým vývojom, radom inovácií, technických zlepšení aj konštrukčnými zmenami. Dnes sa radia medzi to najlepšie, čo na našom trhu s tehlovým materiálom môžete zohnať.

Žijeme v priaznivom klimatickom priestore, prakticky mimo tektonicky ohrozeného zemského podložia, v miestach, kde sa po tisíce rokov žilo najskôr v kamenných, a neskôr v príjemnejších tehlových budovách. Teda v domoch odolných všetkým vonkajším aj poveternostným vplyvom, chrániacich nás pred chladom aj teplom, poskytujúcich nám všetok komfort pre dobré a zdravé bývanie. I tu je miesto na široký tehlový sortiment od spoločnosti HELUZ. Výrobky HELUZ vás ochránia nielen pred nepriazňou počasia, ale sú grantom bezpečného bývania.

Klimatické a tektonické podmienky nám umožňujú využívať pri výstavbe domov tie najkvalitnejšie stavebné tehlové materiály. Nemôžeme sa tak dostať do situácie ako v Ázii alebo v Amerike, kedy vplyvom silného vetra sa dom rozletí po okolí, alebo v záplavách dom odpláva, pretože je postavený z dreva alebo podobných ľahkých materiálov.  To sa nás v našom tektonickom priestore netýka, v prípade tehlových domov v našom domácom priestore nám podobné katastrofy nehrozia.  Naopak, vplyv tektonického podložia takmer bez obmedzenia ovplyvňuje projektovú prípravu tak, že minimalizuje voľbu pri výbere materiálu, než je tomu v oblastiach ohrozených zemetrasením. Výrobky Heluz aj tu obstoja, ponúkajú širokú sortimentnú škálu vhodnú do našich klimatických podmienok.

Súčasný klimatický vývoj naznačuje, že sa meteorologická situácia nebude zlepšovať, ale skôr zhoršovať. A to je ďalší argument pre využívanie kvalitných tehlových materiálov na stavbu obydlí, teda aj výrobkov spoločnosti HELUZ.

Tehla a dnes už ďalšie kvalitné tehlové materiály nám poskytujú moderný a pokrokový stavebný materiál, ktorý nenahradí žiadny iný prírodný materiál. Kameň je síce pevnejší, ale je studený, ťažko sa opracováva, má vysokú hmotnosť a je drahý. Drevo je na tom lepšie, nie je síce tak pevné, ale lepšie sa opracováva a je s ním jednoduchšia manipulácia než s kameňom. Niekto by povedal, že je aj lacnejší, ale dnes už to zďaleka neplatí. Nie je bezúdržbový ani poveternostne odolný ako tehla, ktorá stojí po stáročia aj tam, kde kedysi stáli drevené stavby.  Tehla dýcha, je pevná, dobre sa opracováva, je ľahká, je bezúdržbová, odoláva všetkým poveternostným vplyvom, vytvára zdravé prostredie pre bývanie a v neposlednom rade je to prírodný materiál. I tu HELUZ boduje, spĺňa všetky aj tie najnáročnejšie požiadavky na stavebný materiál v tejto najsilnejšej konkurencii prírodných materiálov.

Tehla a tehlové materiály sú a aj do budúcna budú tým najprijateľnejším a najrozšírenejším materiálom pre stavbu domu aj menších stavieb. S tehlou sa pustí do práce každý. Stačí si len vybrať z neprebernej škály tvarov, rozmerov aj špecifikácií, ktoré určujú tehly na stavbu rôznych častí domu. To platí dvojnásobne aj pre výrobky HELUZ. Myslí na každého a predovšetkým na budúcnosť, ponúka materiály aj na stavbu, ktorá dáva úspory, šetrí čas aj peniaze.

Tehla sa nestáva, ale je materiálom, ktorý nepotrebuje certifikát na časovo obmedzenú a laboratórne deklarovanú životnosť, pretože kvalitu a úžitkové vlastnosti tohto materiálu si overili sami ľudia vo svojich domoch a dlhovekosť tohto materiálu preverila história a dejiny.

Ľudia sa dnes stále častejšie vracajú k tomuto prírodnému výrobku, pretože spĺňa aj tie najprísnejšie nároky moderného bývania tak z pohľadu stavebníkov, ako aj projektantov. Ak si chcete postaviť nízkoenergetický alebo pasívny dom, potom jedinečné tehlové výrobky HELUZ vám splnia všetky požiadavky na dom budúcnosti. Komplexné systémové riešenie HELUZ vám umožní vystavať dom od obvodového muriva, cez preklady, stropy až po komín.  A navyše, z týchto skvelých materiálov sa dá vystavať dom rýchlo a lacno.

Tehla už dávno nie je ten červený kváder so štandardnými rozmermi. To patrí minulosti a histórii. Súčasná moderná tehla a tehlové výrobky si ponechali tie najlepšie vlastnosti z pôvodnej pálenej tehly a vďaka neustálym inováciám, technológiám a pokroku sa vyvinula do moderného a pokrokového materiálu.

Výrobky HELUZ, bez pardonu, spĺňajú všetky kritériá, ale aj tie najvyššie požiadavky na materiál dneška, zajtrajška aj budúcnosti. Nové nízkoenergetické alebo pasívne domy sa stavajú a budú stavať z tehál HELUZ. To je nezvratný fakt, pred ktorým neobstojí ani drevo, ani kameň.  Tehla je tradícia, HELUZ to je komfort a kvalita.

www.heluz.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.

KategórieTehly, tvárnice