Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Ak staviate dom, myslite na svoje zdravie

Ak staviate dom, myslite na svoje zdravie

Neúnosné teplo či podchladené izby sú extrémy, ktoré sú neprípustné pre komfortné bývanie. Domov bude miestom na regeneráciu duševných a fyzických síl, iba ak v ňom bude prúdiť kvalitný vzduch. Pri výbere stavebného materiálu je preto dôležité zohľadniť nielen energetické úspory, ale aj mikroklimatické parametre.

Bez teplotných výkyvov
Kombinácia výborných tepelnoizolačných vlastností a optimálnej tepelnej akumulácie stavebného systému Ytong pomáha nielen znižovať náklady na vykurovanie, ale aj  udržiavať rovnakú teplotu v interiéri bez ohľadu na zmeny počasia. Steny z Ytongu akumulujú teplo (zo slnka alebo v zime z vykurovania), ktoré v sebe držia, až kým teplota v miestnosti neklesne. Vtedy začne nazbierané teplo vyžarovať, aby teplota v miestnosti bola stále rovnaká.

Keď dom dýcha

Počas vykurovacej sezóny môže vlhkosť vzduchu klesať pod ideálnu hranicu. Suchý vzduch vysúša sliznice dýchacích ciest, nosa aj očí a znižuje obranyschopnosť organizmu. Príliš vlhký vzduch zasa zvyšuje riziko alergických a reumatologických ochorení. Preto je nevyhnutné udržiavať optimálnu vlhkosť vzduchu v rozpätí od 40 do 50 %. Stavebný materiál Ytong umožňuje dostatočnú difúziu vodnej pary, vďaka ktorej prirodzene reguluje vlhkosť vzduchu. Materiál čiastočne absorbuje príliš vysokú vlhkosť v interiéri a uvoľňuje ju späť do nezdravo vysušeného vzduchu. Vďaka tomu je nepretržite zabezpečená ideálna vlhkosť v miestnosti.

Stavebný systém Ytong svojimi fyzikálnymi vlastnosťami podporuje vysokú kvalitu bývania, a tým aj regeneráciu organizmu.

Viac informácií na www.ytong.sk