Výstavba II. fáza Panattoni park North

Začína druhá fáza výstavby v rámci projektu Panattoni Park Bratislava North

Partneri sekcie:

Do priemyselného parku Panattoni Park Bratislava North v Plaveckom Štvrtku o rozlohe 330 tisíc m2 smeruje ďalší významný výrobca.

V týchto dňoch prebieha druhá fáza výstavby. Park následne poskytne kvalitné zázemie novému klientovi. Po získaní stavebného povolenia sa začalo s výstavbou tretej haly, v ktorej vznikne výrobný podnik globálneho lídra na trhu automobilových technológií, sedadiel a elektronických systémov.

Financovanie výstavby ďalšej etapy je umožnené aj vďaka spolupráci so Slovenskou sporiteľňou, ktorá je financujúcou bankou. Dispozične je hala riešená ako multimodálny priestor, rozdelená na štyri samostatné skladové jednotky. Celý areál  ponúka moderné technologické a udržateľné prvky vrátane zosilnených strešných konštrukcií pre fotovoltické inštalácie.

Výstavba II. fáza Panattoni park North
Výstavba II. fázy Panattoni Park North. | Zdroj: Panattoni

Pre nového nájomcu chystá Panattoni využitie strešnej plochy na osadenie fotovoltických panelov, tak aby bola vytvorená možnosť sebestačnosti vo výrobe a spotrebe elektrickej energie. Začiatok prevádzky je plánovaný na začiatok roka 2025.

„V Panattoni sme hrdí, že náš areál poskytne zázemie ďalšiemu významnému výrobcovi. Práve udržateľná priemyselná infraštruktúra, o ktorú sa usilujeme, vytvára základ pre fungujúcu ekonomiku v celej krajine. Aj v tejto fáze rozvoja lokality máme za cieľ získať za novú výstavbu certifikát BREEAM New Construction minimálne na úrovni „Excellent“. S týmto cieľom implementujeme širokú škálu opatrení zameraných na udržateľnosť a šetrné správanie k životnému prostrediu,“ uviedol Erik Ivaničko, riaditeľ Panattoni Slovensko.

Udržateľný areál, ktorého prvé dve budovy boli ocenené prestížnym certifikátom BREEAM New Construction na úrovni Excellent, sú základom novovznikajúcej modernej priemyselnej infraštruktúry v regióne.  S rýchlym napojením na diaľnicu D2 sa Panattoni Park Bratislava North stáva strategickým logistickým uzlom nielen pre Slovensko, ale aj Českú republiku, Rakúsko a Maďarsko.