Interné logistické centrum Protherm Production v Skalici

Jeden z najväčších zamestnávateľov na Záhorí otvoril v Skalici nové logistické centrum

Partneri sekcie:

Náklady na nové centrum v závode na Jurkovičovej ulici na výrobu vykurovacích zariadení boli 2 milióny eur a znamenali zásadnú prestavbu a modernizáciu skladov. Pôvodné haly boli postavené v roku 2007. Otvorenie nových priestorov sa uskutočnilo v januári tohto roka.

Podľa riaditeľa skalického závodu Juraja Hornáčka je to jedna z najvýznamnejších investícií  za posledné roky. Výsledkom modernizácie je zefektívnenie, sprehľadnenie skladovania komponentov a urýchlenie ich dodávky do výroby.

Protherm Production patrí medzi veľké firmy na Záhorí a zamestnáva cca 1 000 ľudí. Medzinárodná spoločnosť Vaillant Group, kde patrí Protherm Production, má na Slovensku celkovo tri výrobné závody, ktorých súčasťou sú interné logistické centrá. Skalický závod vyrába vnútorné jednotky tepelných čerpadiel.

Prípravy na výstavbu interného logistického centra v Skalici sa začali v januári 2022  a trvali do augusta minulého roka. Staré skladovacie haly počas nich prešli zásadnými zmenami. „Zamerali sme sa na protipožiarnu bezpečnosť, nové technológie aj lepšie pracovné prostredie,“ vysvetlil Rastislav Surový, šéf správy budov.

V moderných skladoch nainštalovali moderný stropný hasiaci systém, vybudovali nový prechodný koridor medzi skladmi a výrobou, pristavali tiež nádražie s vozíkmi pre distribúciu komponentov na výrobné linky. Do skladov implementovali najmodernejšiu skladovú techniku. Cieľom bola redukcia vzdialených externých skladov a zabezpečenie dodávok komponentov ihneď, ako budú potrebné.

Logistické centrum Protherm Production
Logistické centrum Protherm Production | Zdroj: Protherm Production

Interné logistické centrum Protherm Production, Skalica

Investor: Vaillant Group
Náklady: 2 mil. eur
Rozloha: 12 000 m2
Zhotoviteľ:  Interné oddelenia správy budov  Protherm Production
Realizácia: 09/2023 – 12/2023