Aké rohové ventily s filtrom zvyšujú kvalitu pitnej vody?

Zdroj: Schell

Medzi dôležité požiadavky rozhodne patrí ochrana pitnej vody pred nečistotami a usadeninami. Chránia sa tak pripojené armatúry a je zaistená ich dlhoročná bezproblémová funkčnosť, predovšetkým sa tým však prispieva k ochrane samotných užívateľov pitnej vody. Firma Schell preto prišla s novou generáciou svojich úspešných rohových ventilov Schell Comfort.

Schell je už dlhé desaťročia synonymom pre spoľahlivé a kvalitne vyrobené rohové ventily. Tradičný nemecký výrobca svoje výrobky, samozrejme, tiež pravidelne inovuje a vylepšenia dostali aj jeho rohové ventily Comfort s filtrom.

Je v nich integrovaný inovovaný jemný filter z odolného polyetylénu s hustotou iba 250 mikrónov. Účinne bráni prieniku nečistôt už pred vstupom do samotnej armatúry pričom ale nedochádza k žiadnemu zníženiu prietoku vody. Ten si nastavuje používateľ sám podľa svojich potrieb prostredníctvom ergonomickej rukoväte, ktorá ovláda chod dutého vretena vo vnútri ventilu.

Zdroj: Schell

Práve vo vretene sa nachádza zmieňovaný špeciálny polyetylénový filter. K bežnej údržbe ventilu nie je navyše potrebný odborný zásah, zvládne ju každý i neskúsený používateľ. Po uzatvorení ventilu sa filter jednoducho pomocou mince alebo skrutkovača vyskrutkuje z osi rukoväte a krátko prepláchne pod prúdom čistej vody. Inováciou u nových ventilov Comfort s filtrom je tiež ich ľahší chod, uzatváranie aj otváranie prebieha plynulo, ľahko, bez akýchkoľvek tlakových rázov.

Štatisticky je kvalita pitnej vody odchádzajúcej z vodární do rozvodov u nás na veľmi vysokej úrovni. Ale práve v často starých, zanedbaných rozvodoch a potrubiach v domoch sa do nej dostávajú nečistoty a uvoľnené mechanické usadeniny či vodný kameň. Toto potenciálne znehodnotenie pitnej vody pomáha eliminovať práve inštalácia moderných rohových ventilov Schell Comfort s filtrom.

Zdroj: Schell

Schell garantuje nielen u týchto rohových ventilov, ale u všetkých svojich výrobkov dlhoročnú životnosť a spoľahlivosť. Toho je dosiahnuté použitím vysoko kvalitných materiálov a starostlivého dielenského spracovania v domovskej továrni v nemeckom Olpe. Niet divu, že odborníci v obore pri montáži uprednostňujú kvalitu „made in Germany“ od tradičnej rodinnej firmy, ktorá na budúci rok oslávi úctyhodných 90 rokov svojej existencie.

Viac informácií o firme Schell získate na www.schell.eu alebo na nižšie uvedených kontaktoch.

Ivan Bahník, obchodný zástupca pre SR, tel.: +421 902 334 922;
e-mail: ibahnik.schell@gmail.com

Zdroj: PR článok Schell