Terasa 09

Tomáš Jursa je novým generálnym riaditeľom spoločnosti WPC – Woodplastic

Tomáš Jursa sa stal novým CEO českej spoločnosti WPC - Woodplastic, popredného európskeho výrobcu a dodávateľa terás, plotov a obkladov stien z kompozitu dreva a polyméru. Ako výkonný riaditeľ a zároveň predseda predstavenstva je od 1. júla 2021 zodpovedný za strategický rozvoj celej firmy.

Tomáš Jursa patrí ku skúseným vrcholovým manažérom. Počas svojej doterajšej profesionálnej kariéry preukázal svoje schopnosti na niekoľkých kľúčových medzinárodných pozíciách v nadnárodných spoločnostiach ako je Philips či Hella. V posledných 3 rokoch sa ako Interim Manager venoval poradenskej činnosti, kde implementoval procesy vedúce ku zlepšovaniu chodu a efektivity malých, stredných, ale aj medzinárodných spoločností.

K svojmu nástupu do čela WPC – Woodplastic Tomáš Jursa hovorí: „Vďaka svojim doterajším skúsenostiam mám konkrétnu predstavu o tom, aké náročné je uspieť na vysoko konkurenčných trhoch. Byť na čele spoločnosti ako je WPC – Woodplastic a pomôcť jej udržať sa v absolútnej špičke je pre mňa skutočnou výzvou, ktorá je o to osobnejšia, že sa jedná o českú firmu. “

Tomas Jursa CEO WPC WoodPlastic
Tomáš Jursa CEO WPC – WoodPlastic | Zdroj: WPC – Woodplastic
O spoločnosti WPC – Woodplastic
WPC – Woodplastic patrí dlhodobo k európskym lídrom vo výrobe plnoprofilových dosiek z drevného kompozitu. Spoločnosť je vlastníkom licencie na americkú laserovú technológiu Strandex, ktorú ďalej vylepšuje. Vďaka tomu disponuje najpokrokovejšou technológiou výroby kompozitných dosiek na svete. Za dobu svojej existencie firma realizovala obstarávanie nad plochu 500 000 m² a uspela na tých najnáročnejších trhoch vo viac ako 30 krajinách sveta.

www.woodplastic.eu/sk/