Tepelné čerpadlo Vitocal 300-G a zásobníkový ohrievač vody Vitocell 100-W

Vysoko účinné a progresívne vykurovanie pomocou tepla zo zeme

Partneri sekcie:

Je najvyšší čas začať intenzívnejšie chrániť ovzdušie! Aktívne k tomu môže prispieť každý z nás. Kto chce pri výrobe tepla znížiť alebo dokonca úplne zamedziť tvorbe emisií CO2, škodlivých pre ovzdušie.

Pre toto sú ideálnym riešením vysoko účinné tepelné čerpadlá zem/voda Vitocal 300-G a Vitocal 200-G. Ak pracujú 100% s ekologickou elektrinou, vyrobia teplo na vykurovanie a na ohrev pitnej vody prakticky bez tvorby CO2. A to s vysokou účinnosťou: z jednej kilowatthodiny elektriny vyrobí asi päťnásobok tepelnej energie.

Vitocal 300-G: s modernou reguláciou výkonu pre maximálnu účinnosť

S modernou invertorovou technológiou predstavuje nová generácia tepelných čerpadiel Vitocal 300-G jedno z najúčinnejších riešení pre novostavbu a zároveň je najlepšou voľbou pre výmenu starších tepelných čerpadiel zem/voda. Chladiaci okruh s regulovaným výkonom prispôsobuje vykurovací výkon aktuálnej potrebe tepla v dome.

Vďaka tomu dochádza, na rozdiel od bežných tepelných čerpadiel, predovšetkým v prevádzke s čiastočným zaťažením k výraznému zníženiu množstva cyklov štart/stop, a preto môžeme v rámci celého roka počítať s vyššou účinnosťou. Nový Vitocal 300-G sa dodáva v troch výkonoch s rozsahom modulácie od 1,7 do 8,6 kW, od 2,4 do 11,4 kW a od 3,8 do 15,9 kW.

Nová generácia tepelných čerpadiel Viessmann Vitocal 300-G v ušľachtilej farbe vitopearlwhite je vďaka modernej invertorovej (modulovanej) technológii pri tepelných čerpadlách zem/voda najúčinnejším riešením pre novostavbu.
Nová generácia tepelných čerpadiel Viessmann Vitocal 300-G v ušľachtilej farbe vitopearlwhite je vďaka modernej invertorovej (modulovanej) technológii pri tepelných čerpadlách zem/voda najúčinnejším riešením pre novostavbu. | Zdroj: Viessmann

Vitocal 200-G: osvedčená technika za atraktívnu cenu

Tepelné čerpadlo zem/voda Vitocal 200-G je cenovo zaujímavá alternatíva k zariadeniam zo série 300. Prispôsobeniu výroby tepla aktuálnej potrebe tepla napomáha akumulačný zásobník. Vitocal 200-G je dostupný v piatich výkonoch od 5,8 do 17,4 kW.

Nové tepelné čerpadlo zem/voda Vitocal 200-G od spoločnosti Viessmann je cenovo zaujímavá alternatíva k zariadeniam série 300.
Nové tepelné čerpadlo zem/voda Vitocal 200-G od spoločnosti Viessmann je cenovo zaujímavá alternatíva k zariadeniam série 300. | Zdroj: Viessmann

Veľmi tiché

Aby bolo možné tepelné čerpadlá bez problémov prevádzkovať blízko obytných priestorov, má modul chladiaceho okruhu veľmi účinnú protihlukovú izoláciu. Kryt v novej farbe vitopearlwhite úplne oddeľuje priestor chladiaceho okruhu a hydrauliky od okolia, a znižuje tak s trojdimenzionálnom potláčaním vibrácií prevádzkový hluk na minimum.

S akustickým výkonom od 33 do maximálne 46 dB(A) (podľa ErP pri B0/W55 °C) je Vitocal 300-G jedným z najtichších tepelných čerpadiel zem/voda. Aj Vitocal 200-G patrí, s hladinou akustického hluku najviac 49 dB(A), k veľmi tichým zariadeniam.

Pohodlie za každého ročného obdobia s vetraním a funkciou „natural cooling“

Veľmi vysoký komfort bývania a obsluhy poskytuje kombinácia tepelných čerpadiel so systémom pre kontrolované vetrania obytných priestorov s rekuperáciou Vitovent. Obe zariadenia sa dajú pohodlne riadiť cez reguláciu tepelného čerpadla alebo diaľkovým ovládaním, ktoré sa dodáva ako príslušenstvo.

Za horúcich letných dní môžu tepelné čerpadlá Vitocal 300-G a Vitocal 200-G miestnosti i chladiť. Box „natural cooling“, ktorý je v ponuke ako príslušenstvo, odvádza teplo z miestností do zeme. Dochádza tak k veľkej úspore energie, pretože kompresor tepelného čerpadla je pri tom vypnutý.

Jednoduchá obsluha, aj na diaľku cez aplikáciu ViCare

Obsluha tepelného čerpadla aj vetracieho systému prebieha jednoducho a intuitívne. Nastavenie možno rýchlo meniť podľa navádzania v menu. Zákazník si môže zvoliť tiež komfortnú obsluhu cez aplikáciu ViCare. Potrebuje k tomu, okrem bezplatnej aplikácie, iba internetové rozhranie Vitoconnect, ktoré je v ponuke ako príslušenstvo.

Úspora miesta a jednoduchá montáž

Tepelným čerpadlám Vitocal 300-G a Vitocal 200-G stačí pre inštaláciu plocha menšia ako 0,5 m², a sú teda veľmi vhodné do zúžených priestorov. V kompaktnom kryte sú už integrované obehové čerpadlá primárneho a sekundárneho okruhu a 3-cestný prepínací ventil.

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Viessmann, s.r.o.