Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Zahájenie výroby izolačných platní Baumit openTherm na Slovensku

image 76317 25 v1

Spoločnosť Austrotherm zahájila 1.9.2015 vo svojom bratislavskom závode výrobu unikátnej izolačnej platne openTherm. Platne sú súčasťou jedinečného tepelnoizolačného systému Baumit open, ktorý predstavuje unikátne high-tech riešenie 21. storočia. Baumit ako prvý na trhu priniesol spotrebiteľom zlúčenie inovatívnych produktov do jedinečného systému, ktorého výsledkom je vysoká paropriepustnosť, jedinečné tepelnoizolačné vlastnosti, samočistiaca fasáda a komfort zdravého životného štýlu.

Izolačné platne Baumit openTherm

Základnou súčasťou tepelnoizolačného systému Baumit open sú fasádne polystyrénové dosky Baumit openTherm s pravidelným rastrom otvorov, ktoré zabezpečujú masívny a rýchly odvod vodnej pary z konštrukcie. Otvory sú navrhnuté tak, že neznižujú tepelnoizolačné vlastnosti izolačnej platne a nedochádza v nich k prúdeniu vzduchu. Dierovaná polystyrénová platňa Baumit openTherm izoluje rovnako dobre ako klasická polystyrénová platňa, má však až 4x vyššiu schopnosť prepúšťať vodnú paru. Vďaka otvorom, ktoré prechádzajú celou hrúbkou platne, nehrozí pri systéme Baumit open kondenzácia vodnej pary, čo bolo dokázané meraniami a porovnávajúcimi teplotechnickými výpočtami.

Úspechy inovácie

Inovatívny systém Baumit open je výsledkom výskumu laboratórií Baumit v rakúskej centrále vo Wopfingu v spolupráci so sesterskou firmou Austrotherm – popredným výrobcom polystyrénu. Na slovenský trh bol Baumit open uvedený v r. 2000, hneď po uvedení získal ocenenie Zlatá plaketa na výstave Coneco. V tom istom roku získal systém open v Dolnom Rakúsku hlavnú cenu „Innovationspreiss“ za technologickú inováciu v stavebníctve. V r. 2008 sa v Českej republike stal open „Výrobkom roka“ v kategórii Stavebné materiály. Od úspešného uvedenia na trh bolo doteraz v Európe predaných viac ako 10 mil. m2 tohoto jedinečného tepelnoizolačného systému. Zahájením výroby izolačných platní Baumit openTherm na Slovensku sa podarilo výrazne znížiť cenu systému na slovenskom trhu, čím sa stane celý systém Baumit open pre zákazníkov ešte dostupnejším.

Baumit a Austrotherm

Spoločnosti Baumit a Austrotherm sú súčasťou rakúskeho koncernu SIH (Schmid Industrie Holding), ktorý riadi viaceré významné značky v segmente výroby stavebných látok a stavebnej chémie.  Baumit je na Slovensku lídrom v oblasti suchých omietkových zmesí, fasádnych povrchových úprav, tepelnoizolačných systémov, lepiacich hmôt pre obklady a dlažby a betónových zmesí. V roku 2014 zamestnávala spoločnosť Baumit na Slovensku 140 zamestnancov a dosiahla tržby vo výške 43,9 mil. EUR. Spoločnosť Austrotherm sa zaoberá výrobou a predajom polystyrénu v 11 krajinách Európy. Na Slovensku pôsobí už 24 rokov a patrí medzi top 3 najväčších predajcov. Zabezpečuje komplexnú ponuku tepelnoizolačných materiálov od pivnice až po strechu.

Baumit International

Napriek zložitej hospodárskej situácii v roku 2014 sa skupine Baumit International podarilo zvýšiť medziročne tržby až o 5%. Skupina dosiahla spolu obrat vo výške 910 mil. EUR. Baumit pôsobí aktuálne v 30 krajinách Európy a v Číne, počet spolupracovníkov je viac ako 2.800.  

Bližšie informácie o spoločnosti  získate www.baumit.sk

Komentáre