Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Vaillant obohacuje trh o viacero noviniek

image 63099 25 v1

Tento rok je pre značku Vaillant jubilejný. Už 140 rokov je značka lídrom a zároveň aj priekopníkom vo vývoji a inováciách v oblasti technológií vykurovania. Aj v tomto roku prichádza na slovenský trh s novinkami, ktoré prinášajú užívateľom ešte väčší komfort, spoľahlivosť a bezpečnosť.

Najnovšími prírastkami medzi závesnými kondenzačnými kotlami sú ecoTEC pro a ecoTEC plus s množstvom nových funkcií. Prinášajú značné úspory na energiách hlavne vďaka zvýšenému modulačnému rozsahu, perfektnej regulácii a vysokoúčinnému čerpadlu. Inovácie sa nevyhli ani radu stacionárnych kondenzačných kotlov. Kotly ecoCOMPACT so vstavaným zásobníkom s vrstveným ukladaním teplej vody a auroCOMPACT so vstavaným solárnym zásobníkom teplej vody majú nový dizajn, nové vysokoúčinné čerpadlo a používajú nový inovatívny systém modulácie, ktorý znižuje spotrebu energie a emisií.

Na veľtrhu Aquatherm predstavila značka aj dve nové tepelné čerpadlá typu vzduch/voda. Monoblokové tepelné čerpadlo aroTHERM vyniká množstvom zaujímavých funkcií, vysokým COP, jednoduchou inštaláciou a tichou prevádzkou. Tepelné čerpadlo na prípravu teplej vody aroSTOR je zas dokonalým doplnkom vykurovacích systémov, v ktorých inštalované kotly nepripravujú teplú vodu.

V portfóliu značky Vaillant už nechýba ani moderná vetracia jednotka s rekuperáciou tepla recoVAIR. Tento ventilačný systém využíva až 95 % tepla z odpadového vzduchu aj pri veľmi nízkych vonkajších teplotách až do -7 °C. Táto hodnota je najvyššia, ktorú možno so súčasnou technológiou dosiahnuť. Pozornosť návštevníkov upútali aj systém na kombinovanú výrobu elektrickej energie a tepla, kogeneračná jednotka ecoPOWER a nové tepelné čerpadlo zeoTHERM

Komentáre