Rýchla pomoc pri realizácii podlahového vykurovania

montaz KOLOR 1 Ultraplan Termo v1h
Zdroj: MAPEI

ULTRAPLAN TERMO je rýchlotvrdnúca, samonivelizačná malta na zhotovenie kompaktných systémov podlahového vykurovania v interiéri.

Špeciálna receptúra zásadne urýchľuje stavebné práce. Obsah vlákien v zmesi umožňuje aplikáciu malty v hrúbke vrstvy od 3 do 40 mm. Vysoko tekutá konzistencia malty zjednodušuje prácu na veľkých plochách. Aplikovať ju možno strojovo alebo ručne za pomoci bežných nástrojov.

Plocha je pochôdzna už po 3 hodinách. Lepenie dlažby z keramiky, prírodného kameňa alebo laminátových podláh je možné už po 12 hodinách. Spustenie systému podlahového vykurovania do prevádzky sa predpokladá už po 4 dňoch.

Po vytvrdnutí sa ULTRAPLAN TERMO vyznačuje vysokou pevnosťou v tlaku, pevnosťou v ťahu pri ohybe a odolnosťou proti obrusovaniu.

Vďaka vysokému súčiniteľu tepelnej vodivosti (1,727 W/mK) sú vykurované podlahy vyhotovené s použitím ULTRAPLAN TERMO charakteristické vysokou tepelnou účinnosťou a nízkou zotrvačnosťou.

Výrobok sa tiež vyznačuje veľmi nízkym obsahom emisií organických prchavých látok. Svojím zložením chráni zdravie zhotoviteľa a zároveň prispieva k vysokej kvalite vnútorného ovzdušia.

Ultraplan Termo 25kg bok
Ultraplan Termo, 25kg | Zdroj: MAPEI

www.mapei.sk