Vetrací systém Vitovent 200-P – čerstvý vzduch bez vírusov

Spoločnosť Viessmann uvedie na trh 1. 5. 2021 nový vetrací systém, ktorý kombinuje čistenie vnútorného vzduchu a prívod čerstvého vonkajšieho vzduchu. Výsledkom je lepšia kvalita ovzdušia a minimalizácia aerosólov.

Zariadenie bolo vyvinuté s cieľom pomôcť zabezpečiť počas pandémie nenahraditeľnú prácu vo verejných inštitúciách, najmä výučbu na školách a prácu v kanceláriách.

Sofistikovaný systém pre účinnú ochranu pred infekciami v uzavretých priestoroch

Koronavírus a vírus chrípky sa šíria predovšetkým prostredníctvom najmenších aerosólov, ktoré sú emitované vzduchom, ktorý dýchame. Zdravotné riziko sa dramaticky zvyšuje v uzavretých miestnostiach. Samotné vetranie tu nestačí.

Jedinečné hybridné ventilačné zariadenie Vitovent 200-P preto kombinuje dve opatrenia: čistenie vnútorného vzduchu a prívod čerstvého vonkajšieho vzduchu, takže užívatelia sú najlepšie chránení pred vírusom a zlepšujú sa aj učebné a pracovné výsledky.

Zdroj: Viessmann

Tieto aspekty významne znižujú riziko infekcie:

  • HEPA filter filtruje 99,99 % všetkých vírusov
  • Nízka koncentrácia CO2
  • Čerstvý a čistý vzduch všade v miestnosti

Vitovent 200-P využíva takzvaný objemový ventilačný princíp: Priamy a nepretržitý obeh vzduchu je zabezpečený prívodom čerstvého vzduchu na úrovni podlahy, ktorý potom stúpa v dôsledku výmeny tepla s osobami v miestnosti.

Použitý vzduch následne stúpa hore a putuje do zariadenia, kde sa čistí ešte predtým ako sa vráti do miestnosti ako čerstvý vzduch na úrovni podlahy. Trvalý prísun čerstvého vzduchu s rekuperáciou tepla a vlhkosti zaisťuje príjemnú atmosféru pri učení a práci dobrou kvalitou vzduchu aj bez vetrania oknami.

Vetrací systém Vitovent 200-P | Zdroj: Viessmann

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.