Monoblokové tepelné čerpadlo typu vzduch/voda

Veľtrh TZBexpo 2021: Protherm ukáže nové tepelné čerpadlá

Partneri sekcie:

Na slovenskom trhu je značka Protherm celé desaťročia vnímaná vďaka obľúbeným plynovým kotlom a elektrokotlom. Svoje portfólio však rozšírila aj o tepelné čerpadlá.

Tie sa počas uplynulých rokov pod červenou značkou osvedčili najmä v zahraničí. Najnovšie ich ponúka i zákazníkom na Slovensku. V dňoch 23. až 26. februára ich predstaví na virtuálnej verzii veľtrhu Aquatherm – TZBexpo 2021.

„Ide o dva druhy tepelných čerpadiel typu vzduch/voda s názvom GeniaAir. Jedno z nich je monoblokové, podstatou druhého je splitová technológia,“ upresnila Mária Prachárová, marketingová manažérka spoločnosti Vaillant Group Slovakia, ktorá zastrešuje značku Protherm.

Benefitom týchto zariadení sú o polovicu nižšie mesačné účty, výrazne menej emisií CO2 a viaceré zaujímavé vlastnosti. Samozrejmosťou je spoľahlivé fungovanie, zabezpečenie príjemnej teploty v interiéroch (vykurovanie aj chladenie) i dostatočného množstva teplej vody.

Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda
Splitové tepelné čerpadlo vzduch/voda | Zdroj: Vaillant

Jednoduchá montáž

Rýchlym, šetrným a udržateľným riešením pre novostavby i staršie rodinné domy sú monoblokové tepelné čerpadlá Protherm GeniaAir Mono vzduch/voda (3 – 12 kW, A+++) s novým prírodným chladivom. Pochváliť sa môžu mimoriadne tichou prevádzkou. Rovnako účinným riešením sú tepelné čerpadlá GeniaAir Split (3 – 12 kW, A+++) s oddeleným chladivovým okruhom.

Samozrejme, na virtuálnom veľtrhu TZBexpo 2021 ukáže značka Protherm aj závesné kondenzačné kotly Tiger Condens a Panther Condens v novom prevedení. Zároveň predstaví novinky z oblasti regulačnej techniky.

Vaillant Group Slovakia