Vaillant v Nitre

Partneri sekcie:

Blížiaca sa výstava Aqua-therm 2007 v Nitre napĺňa odbornú verejnosť očakávaním v oblasti noviniek a zaujímavostí od známych značiek. Firmy sa snažia svojich klientov zaujať a upútať. Výnimkou nie je ani firma Vaillant, ktorá si na tento rok pripravila nejedno prekvapenie.

Začnime napr. tým, že slovenské zastúpenie sa zo súkromnej firmy transformovalo na dcérsku spoločnosť, čo umožňuje rýchlejšie reakcie, rozšírenie sortimentu a skrátenie času potrebného na uvedenie noviniek z Nemecka na náš trh. Pokračovať môžeme inováciou produktového radu kondenzačných kotlov a skončiť pri najhorúcejších novinkách.

Na výstave sa firma predstaví aj ako výrobca klimatizácie a tepelných čerpadiel, čo je jedna z noviniek, a ponúkne tiež rozšírenie sortimentu o ďalšie produkty.

Na 80 m2 výstavnej plochy sa firma ukáže v tom najlepšom svetle. Predstaví klimatizáciu s názvom climaVAIR zaradenú v energetickej triede A a vo vyhotovení mono- alebo multisplit jednotky, a to aj so zabudovanými tepelnými čerpadlami.

V prvej etape inovácie prišli na rad toľko spomínané kondenzačné kotly, v ktorých sa bude meniť hydroblok aj termoblok. Pod označením ECOBIG sa predstavia závesné kondenzačné kotly 46 a 65 kW a ECOEURO závesné kondenzačné kotly do 50 kW. Termobloky pozostávajú z antikorových modulovaných horákov a výmenníkov tepla. Nové vylepšenia majú za následok redukciu hmotnosti a zmenšenie rozmerov o 33 %. Nové termobloky a hydrobloky sa vyrábajú v Trenčianskych Stankovciach, čo je najmodernejší závod skupiny Vaillant, otvorený v roku 2005.

Na výstave firma predstaví aj ostatné produkty, ako sú solárne systémy, stacionárne kotly a regulačná technika, ktorá tiež prešla istými vylepšeniami. Pre všetkých zainteresovaných je výstava vhodná príležitosť dozvedieť sa čo najviac o novinkách z prvej ruky a poradiť sa s odborníkmi.

Zdroj: TZB Haustechnik