Tieto nadčasové radiátory ozvláštnia váš interiér. Sú funkčné a elegantné

Pri rekonštrukcii domu hľadali majitelia efektívny spôsob vykurovania. Radiátory Zehnder Charleston sú vhodné aj pre nízkoteplotné vykurovacie sústavy a pomáhajú tak dosiahnuť požadované úspory pri spotrebe tepelnej energie. Aj tu plnia veľmi dobre svoju primárnu funkciu, navyše sú zaujímavé aj z estetického hľadiska.

Interiér objektu, ktorý je starý viac ako 150 rokov, bol v rámci kompletnej rekonštrukcie zariadený v prevažne modernom duchu, pravdaže, zladený s typickými vidieckymi prvkami.

V obytnom priestore padla voľba na oceľové článkové radiátory, ktoré sú vysokovýkonné a účinné. V porovnaní s liatinovými telesami sa radiátory Zehnder Charleston vyznačujú rýchlym nástupom požadovanej teploty. Pružnejšie tiež reagujú na potrebu zníženia teploty a zbytočne neprekurujú interiér.

Vykurovacie telesá vhodné aj pre nízkoteplotné sústavy

Rodina vykuruje dom nízkoteplotnou sústavou pomocou kondenzačného kotla s teplotným spádom 55/45/20 °C. Pre tieto zdroje tepla sú radiátory Zehnder Charleston so zvislými rúrkami a daným prietokom vykurovacieho média veľmi dobre použiteľné.

Predovšetkým vďaka výnimočnej konštrukcii a rozmerovej variabilite umožňujú optimalizovať veľkosť použitého telesa.

Radiátor Zehnder Charleston vo vyhotovení Technoline lesk s výškou 18 cm, ktorý je umiestnený v kuchyni, len tak neprehliadnete.
Radiátor Zehnder Charleston vo vyhotovení Technoline lesk s výškou 180 cm, ktorý je umiestnený v kuchyni, len tak neprehliadnete. | Zdroj: © Zehnder Group

Zehnder Charleston – v kuchyni je neprehliadnuteľný

V bývalej hájovni boli osadené radiátory s bežnou výškou 600 mm v rôznych dĺžkach – od 15 až po 29 článkov. Aj hĺbka telesa je variabilná, v tomto prípade boli navrhnuté dvoj- až päťrúrkové modely.

Výškovou výnimkou je radiátor umiestnený v kuchyni, ten sa stal zaujímavým aj z estetického hľadiska. So svojimi 180 cm je jednoducho neprehliadnuteľný a prirodzene dominuje priestoru.

Tepelne efektívne článkové radiátory Zehnder Charleston sú elegantné aj v základnom bielom vyhotovení. Ich inštaláciu uľahčil systém rýchloupínacej súpravy Zehnder EasyFix. Dodané radiátory sú vybavené už vo výrobe integrovaným termostatickým ventilom Completto.
Tepelne efektívne článkové radiátory Zehnder Charleston sú elegantné aj v základnom bielom vyhotovení. Ich inštaláciu uľahčil systém rýchloupínacej súpravy Zehnder EasyFix. Dodané radiátory sú vybavené už vo výrobe integrovaným termostatickým ventilom Completto. | Zdroj: © Zehnder Group

Špeciálne vyhotovenie v priehľadnom laku Technoline

Popri bielej farbe je zvláštnosťou použitie laku Technoline s kovovým „industriálnym“ povrchom. Táto špeciálna povrchová úprava – prášková farba, ktorá sa po vypálení v peci stáva priehľadnou – demonštruje jedinečnosť a originalitu odtieňa ocele a brúsených zvarov.

Majiteľka domu na margo výberu radiátora dodáva: „Máme radi kvalitné a nadčasové veci. Radiátor Zehnder Charleston nás zaujal svojím vzhľadom už pri prvej návšteve showroomu a myslíme si, že sme si vybrali dobre. Zaujmú každého, kto k nám príde na návštevu.“

V priehľadnom laku Technoline sa veľmi dobre hodia do interiérov zariaďovaných v osobitom industriálnom alebo prírodnom štýle. V ponuke je aj matná verzia.
V priehľadnom laku Technoline sa veľmi dobre hodia do interiérov zariaďovaných v osobitom industriálnom alebo prírodnom štýle. V ponuke je aj matná verzia. | Zdroj: © Zehnder Group

Skutočne všestranný radiátor

Spoločnosť Zehnder vyvíja túto klasiku medzi radiátormi už deväť desiatok rokov. Požiadavky moderného životného štýlu, najnovšie technické inovácie aj súčasné špičkové výrobné technológie vytvorili z článkového rúrkového radiátora Zehnder Charleston nadčasový produkt.

Objavte všetky možnosti Zehnder Charleston

S radiátormi Zehnder Charleston ľahko nájdete riešenie pre každý interiér. Môžete si zvoliť akúkoľvek dĺžku (počet článkov x 46 mm), hĺbku od 62 do 210 mm (2- až 6-rúrkový variant) a výšku 260 až 3 000 mm s mnohými spôsobmi pripojenia.
S radiátormi Zehnder Charleston ľahko nájdete riešenie pre každý interiér. Môžete si zvoliť akúkoľvek dĺžku (počet článkov x 46 mm), hĺbku od 62 do 210 mm (2- až 6-rúrkový variant) a výšku 260 až 3 000 mm s mnohými spôsobmi pripojenia. | Zdroj: © Zehnder Group

Kvalitný produkt za primeranú cenu aj do kúpeľne

Zehnder Virando prináša ideálne riešenie pre priaznivcov klasického tvaru kúpeľňového radiátora s vysokou kvalitou za dobrú cenu. Dvojvrstvové lakovanie zaručuje dlhú životnosť, vyššiu odolnosť proti mechanickému poškodeniu i korózii a lepší vzhľad. Popri štandardných rovných modeloch sú v ponuke aj modely zahnuté – Zehnder Virando Bow.

Pre túto konkrétnu kúpeľňu bol vybraný radiátor v bielej farbe so šírkou 60 cm, na ktorý možno zavesiť uteráky.

Výnimočne široká ponuka rozmerov a vyhotovení radiátora Zehnder Virando ponúka riešenie pre každú kúpeľňu. Je k dispozícii v takmer 50 farbách, a to tak pre teplovodné, kombinované, ako aj čisto elektrické vykurovanie. Výborný pomer kvality a ceny.
Výnimočne široká ponuka rozmerov a vyhotovení radiátora Zehnder Virando ponúka riešenie pre každú kúpeľňu. Je k dispozícii v takmer 50 farbách, a to tak pre teplovodné, kombinované, ako aj čisto elektrické vykurovanie. Výborný pomer kvality a ceny. | Zdroj: © Zehnder Group

Presvedčte sa sami, že aj radiátory môžu byť krásnym dizajnovým predmetom, ktoré váš interiér nielen spoľahlivo vyhrejú, ale aj ozvláštnia.

Dizajnové radiátory do kúpeľní a obytných priestorov v online prehľade

Zdroj: PR článok Zehnder Group Czech Republic s.r.o