Partner sekcie:
  • Viessmann

Tri tipy na ekologické vykurovanie pre rodinné domy

image 96363 25 v1

Multifunkčné, výnimočne šetrné, mimoriadne tiché, priestorovo úsporné alebo s uľahčenou inštaláciou... Požiadavky majiteľov rodinných domov na vykurovacie technológie sú rôzne.

Súčasným trendom sú systémy s tepelnými čerpadlami. Pre majiteľov rodinných domov, ktorí uvažujú o tepelnom čerpadle, rozbehla značka Vaillant novú službu na svojom webe. Ide o vypracovanie odborného návrhu na inštaláciu tepelného čerpadla – nezáväzne a zadarmo. Zároveň ponúka niekoľko tipov na najmodernejšie vykurovacie zariadenia:

1. Praktické multifunkčné riešenie

Osvedčili sa na vykurovanie, prípravu teplej vody aj chladenie interiéru. Vhodné sú pre všetky typy rodinných domov. Reč je o inteligentných tepelných čerpadlách Vaillant flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Sú flexibilné, dokážu totiž využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od majiteľa rodinného domu, pre aký zdroj sa rozhodne. Tepelné čerpadlá Vaillant flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda získali tento rok na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++, s regulátorom dokonca A+++) a použitie recyklovateľných materiálov. Majú integrovaný 185 l zásobník teplej vody a najnižšiu hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu. S novovyvinutým vysokoúčinným chladivovým okruhom tieto tepelné čerpadlá dosahujú vyššie COP. Pochváliť sa môžu nemeckou kvalitou, nízkymi prevádzkovými nákladmi a sú maximálne orientované na budúcnosť. Možno ich totiž pohodlne ovládať aj na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne či tablete.

Praktickým riešením je tepelné čerpadlo Vaillant flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.

Praktickým riešením je tepelné čerpadlo Vaillant flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.

 2. Rýchlejšia a ľahšia inštalácia

Pre majiteľov rodinných domov, ktorí majú obavy z komplikovanej inštalácie tepelného čerpadla, máme tiež jeden tip. Ním je tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM vzduch/voda v kombinácii s kompaktným hydraulickým modulom uniTOWER. Ide o komplexný systém s uľahčenou montážou. Uplatní sa nielen v novostavbách, ale aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Hoci ide o tepelné čerpadlo, stavebné zásahy počas inštalácie budú minimálne. Kľúčovým prvkom systému je zariadenie Vaillant aroTHERM vzduch/voda. Ide o vonkajšiu jednotku s nadčasovým a priestorovo úsporným dizajnom, ktorú stačí vhodne umiestniť do exteriéru (napríklad k vonkajšej stene domu). Vaillant aroTHERM vzduch/voda má inovatívnu konštrukciu a mimoriadne tichú, bezpečnú, vysoko účinnú prevádzku (energetická účinnosť triedy A+/A++). Inštalácia modulu uniTOWER vo vnútri domu je takisto jednoduchá. Modul sa ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory domu (vďaka možnosti jeho rozdelenia na dve časti) a obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti vrátane 190-litrového zásobníka na prípravu teplej vody. Výsledkom je lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo zariadenie.

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM s modulom uniTOWER.

Tepelné čerpadlo Vaillant aroTHERM s modulom uniTOWER.

3. Priestorovo úsporné riešenie

Zelené riešenie, ktoré je priestorovo úsporné a prináša maximum komfortu… Také je nové závesné monoenergetické tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW typu zem/voda. Je vhodné do nízkoenergetických i pasívnych domov, klasických rodinných domov aj na modernizáciu decentralizovaných vykurovacích systémov v bytových domoch. Slúžiť môže na vykurovanie, prípravu teplej vody aj na pasívne chladenie. Dá sa skombinovať so zásobníkmi na prípravu teplej vody i hydraulickými modulmi (napríklad s už spomínaným modulom uniTOWER). Tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW typu zem/voda bolo navrhnuté a vyrobené v Nemecku. Vďaka malým rozmerom je inštalácia zariadenia vo vnútri rodinných domov veľmi jednoduchá. Inteligentné riadenie systému zároveň zaručuje najnižšie prevádzkové náklady na vykurovanie.

Závesné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW a modul uniTOWER.

Závesné tepelné čerpadlo Vaillant geoTHERM 3 kW a hydraulický modul uniTOWER.

www.kvalitne-tepelne-cerpadla.sk

www.vaillant.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

KategórieTepelné čerpadlá
Partner sekcie:
  • Viessmann

Tri tipy na ekologické vykurovanie pre rodinné domy

image 90509 25 v1

Najmodernejšie vykurovacie technológie s najvyššou energetickou účinnosťou, ktoré sú výnimočne šetrné k životnému prostrediu. Tak by sa dali charakterizovať najnovšie tepelné čerpadlá pre rodinné domy, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie z okolitého prostredia.

Značka Vaillant venuje neustálu pozornosť vývoju tepelných čerpadiel, rozširovaniu ich sortimentu a príslušenstva. Reaguje tým na neustále sa zvyšujúce nároky užívateľov na tieto produkty. To prináša úžitok a výhody nielen domácnostiam, ale aj projektantom a montážnym firmám. Prinášame tri tipy na inovatívne tepelné čerpadlá pre rodinné domy:

1. Univerzálne tepelné čerpadlo

Univerzálne a inteligentné tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive s označením Green iQ dokážu využívať každý z alternatívnych prírodných zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Závisí len od koncového používateľa, pre aký zdroj sa rozhodne. Tepelné čerpadlá flexoTHERM exclusive sú účinnejšie než podobné zariadenia na trhu. Majú veľmi tichú prevádzku a ideálne sú pre novostavby aj modernizácie, pre rodinné aj menšie bytové domy. Domácnostiam prinášajú nízke prevádzkové náklady. V súlade s novou európskou smernicou ErP sa zaraďujú do energetickej triedy A++ (alebo A +++ s ekvitermickým regulátorom multiMATIC 700). Majú novovyvinutý vysokoúčinný chladivový okruh, ktorým tepelné čerpadlo dosahuje vyššie COP. Veľkým bonusom pre členov domácnosti je možnosť jeho ovládania aj na diaľku prostredníctvom Wi-Fi a aplikácie v smartfóne.

Univerzálne tepelné čerpadlo flexoTHERM exclusive.

2. Praktické multifunkčné riešenie

V klasických i nízkoenergetických domoch sa osvedčilo vykurovanie spojené s prípravou teplej vody a chladením. To všetko zvládajú tepelné čerpadlá flexoCOMPACT exclusive s označením Green iQ. Dokážu využívať flexibilne každý z alternatívnych zdrojov tepla – zem, vodu alebo vzduch. Ich verzia vzduch/voda získala nedávno na veľtrhu Aquatherm Nitra 2017 zlatú medailu za vysokú účinnosť (trieda A++, s regulátorom dokonca A +++) a použitie recyklovateľných materiálov. Zariadenia majú integrovaný 185 l zásobník teplej vody a najnižšiu hlučnosť spomedzi tepelných čerpadiel dostupných na trhu.

Tepelné čerpadlo flexoCOMPACT exclusive vzduch/voda.

3. Zelené teplo – rýchlejšie a ľahšie

Rýchlou a ľahkou inštaláciou vyniká systém tepelného čerpadla aroTHERM vzduch/voda a hydraulického modulu uniTOWER so 190 l zásobníkom teplej vody. Uplatní sa v novostavbách aj na vykurovanie existujúcich budov, čo umožňuje výstupná teplota až 63 °C. Inštalácia systému je jednoduchá, modul uniTOWER obsahuje všetky potrebné komponenty vnútornej technologickej časti, vrátane prípravy teplej vody a chladenia. Do modulu uniTOWER je možné inštalovať aj hydraulický 40 l vyrovnávací modul, hydraulický oddeľovací modul, cirkulačnú sadu a expanznú nádobu teplej vody. Koncový zákazník v konečnom dôsledku získa lepšie a dizajnovejšie využitie priestoru pre inštaláciu, než pri montáži jednotlivých komponentov mimo modulu. Dobrou správou pre montážne firmy je, že systém vyniká ľahkou manipuláciou. Umožňuje to takzvaný „Split Mounting Concept“, ktorý spočíva v rozdelení zariadenia uniTOWER na dva kusy. Vďaka tomu sa ľahko prenáša aj cez stiesnené priestory rodinného domu. Tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda sa vyrába s výkonom 5, 8, 11 a 15 kW.

Disponuje vysokou energetickou účinnosťou triedy A+ / A++ a zabezpečuje mimoriadne tichú, bezpečnú a vysoko účinnú prevádzku.

www.vaillant.sk

Tepelné čerpadlo aroTHERM vzduch/voda s vnútorným modulom uniTOWER.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.

KategórieVykurovanie