image 85655 25 v1
Galéria(9)

Systém riadeného vetrania Renson®

Partneri sekcie:

Renson vyvinul veľmi úspešný a účinný ventilačný systém, ktorý si vyžaduje len minimálnu údržbu. V súčasnosti sa uvádza na trh vylepšená verzia Healthbox® s novými riadiacimi klapkami, ktoré zaisťujú optimálne vetranie vnútorných priestorov v závislosti od pobytu a aktivít osôb v objekte.

healthbox 02
instalacia Healthbox II   napojenie potrubia
Riadiaci ventil v maximalnom rezime
Riadiaci ventil v minimalnom rezime
shutterstock 283549091
SmartZone riadena ventilacia cez den a v noci
TouichDisplay
Vetracia okenna mriezka Invisivent   privod vzduchu

Inteligentná ventilácia
Systém riadeného vetrania Healthbox® je nezávislý systém. Dynamické senzory umiestnené v každom riadiacom ventile trvalo monitorujú vlhkosť, zápach alebo koncentráciu CO2, a to 24 hodín denne 7 dní v týždni. Na základe nameraných hodnôt ventil upravuje (znižuje alebo zvyšuje) objem odvádzaného vzduchu z danej miestnosti.

Systém riadeného vetrania Healthbox®

Systém je riadený automaticky na základe trvalo meraných hodnôt kvality vzduchu, ktorá je ovplyvňovaná činnosťou obyvateľov. Tým sa dosahuje maximálna úspora energie. Vieme, že hladina CO2 sa zvyšuje značne hlavne v nevetraných spálňach. Dýchaním jednej osoby sa vyprodukuje až 450 l CO2 . Preto kontinuálne riadené vetranie nie je zbytočným luxusom. Riadiaci ventil je vybavený unikátnou SmartZone technológiou, ktorá zaručí trvalú kontrolu vnútorného vzduchu v každej miestnosti domu, čím prispieva k dobrej kvalite prostredia a aj spánku.

Inštalácia Healthbox® – napojenie potrubia

Riadenie bez chýb
Healthbox® možno umiestniť v atike domu alebo v technickej miestnosti. V kuchyni, spálni, detskej izbe alebo na toalete či v každej miestnosti, z ktorej sa znečistený vzduch odvádza, vidí užívateľ iba hliníkovú vetraciu mriežku, ktorá je spojená vzduchovodmi s Healthboxom. Systém umožňuje nastaviť odvod maximálneho objemu vzduchu vďaka patentovanému spôsobu kalibrácie.

SmartZone – riadená ventilácia cez deň a v noci

Celý systém je automaticky kalibrovaný na zabezpečenie odvedenia požadovaného objemu vzduchu z každej miestnosti bez ohľadu na dĺžku potrubia. Čas potrebný na samotnú kalibráciu systému je okolo 7 minút (pri kalibrácii 3 ventilov ). Tým odpadá manuálna kalibrácia, takže sa vylučuje možnosť nesprávneho nastavenia a šetrí sa časom. Práve týmto automatickým spôsobom kalibrácie zaisťuje ventilačná jednotka Healthbox® potrebný objem odvádzaného vzduchu z každej miestnosti vždy a presne. Unikátny bezdrôtový ovládací displej TouchDisplay informuje užívateľa celý deň o stave ovzdušia. Má niekoľko preddefinovaných programov, ktoré možno navoliť manuálne alebo programovo.

Riadiaci ventil v maximálnom a minimálnom režime

Creating healthy spaces

Vytvárame zdravý priestor, to je slogan firmy Renson, ktorá vyvíja riešenia na ventiláciu ochranu pred slnkom či terasové zastrešenia – jednoducho riešenia, ktoré pomáhajú vytvárať zdravý a komfortný vnútorný priestor.

Bezdrôtový ovládací displej TouchDisplay

Firma neustále investuje do inovácií a nových systémov s dôrazom na zdravé a komfortné vnútorné prostredie v bytových domoch, kancelárskych budovách, školách či nemocniciach a súčasne minimalizuje energetické náklady potrebné na ich prevádzku. Rieši aj akustickú ochranu a nezanedbáva ani dizajn výrobkov. Produkty Renson® sú dostupné nielen v Európe, svoje uplatnenie si už našli po celom svete.

Vetracia okenná mriežka Invisivent – prívod vzduchu

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou RENSON, viac na www.renson.eu.
Obrázky: Renson, shutterstock.com