Partner sekcie:
  • Stavmat
  • KM BETA
  • P.M.H

Denné svetlo v interiéri vďaka svetlovodom

image 73236 25 v1

Užívatelia hodnotia denné svetlo ako najväčší benefit domu pre zdravé bývanie. Zároveň je zásadnou požiadavkou pri kúpe nehnuteľnosti. VELUX pomáha privádzať denné svetlo aj na miesta, kde to doposiaľ nebolo možné. Najnovším prírastkom v produktovom portfóliu je svetlovod Novej Generácie VELUX.

Výrobky VELUX zlepšujú energetickú účinnosť bytov a domov, znižujú ich energetickú závislosť a vďaka dennému svetlu vytvárajú atraktívnejšie a zdravšie bývanie. Predstavujú moderné riešenie, ktoré pomáha lepšie zvládať neisté náklady na energie a dodržať budúce legislatívne požiadavky vďaka využitiu najmodernejších technológií a najlepších dostupných materiálov bez kompromisu na kvalitu vnútorného prostredia. VELUX ponúka riešenie presvetlenia tak pre rekonštrukcie, ako aj pre novostavby.

V kombinácii s umelým osvetlením možno zabezpečiť prísun svetla 24 hodín denne.

Nová Generácia svetlovodov VELUX

Spoločnosť VELUX uvádza na trh Novú Generáciu svetlovodov – ide o pokrokovú verziu populárneho predchodcu. Je obohatená o dizajn EdgeGlow – obruba stropného difúzora, ktorá je vyrobená z číreho skla. Modernejší difúzor rozptyľuje svetlo v miestnosti rovnomernejšie. Tým zaručuje dynamicky osvetlené prostredie a intenzívnejšie prepojenie vnútorného priestoru s exteriérom.

Montáž svetlovodu Novej Generácie je značne jednoduchšia vďaka novému flexibilnému uzamykaciemu systému, ktorý možno inštalovať aj z vonkajšej strany, a to do hĺbky 6 metrov od strechy. Štvorcový osadzovací rám svetlovodu je vybavený samočistiacou vrstvou. Vďaka tomu je sklo dlho čisté a neznižuje sa účinnosť svetlovodu.

Obruba stropného difúzora nového svetlovodu VELUX je vyrobená z číreho skla. To zabezpečuje rovnomerný rozptyl denného svetla v miestnosti.

Svetlo na nečakaných miestach

Svetlovod VELUX Novej Generácie pomáha priniesť svetlo tam, kde to predtým nebolo možné, napríklad doprostred dispozície domu. Pomáha naplno rozvinúť a realizovať trend presvetľovania častí umiestnených v hĺbke miestnosti v jednopodlažných domoch. Vďaka nemu sa predsiene, chodby alebo kúpeľne stanú plnohodnotnými priestormi plnými denného svetla. Svetlovod poslúži ako praktický doplnok strešných a fasádnych okien vo väčších obytných miestnostiach. Osvedčí sa aj v kuchyni pri presvetlení pracovnej plochy.

Nahradením alebo doplnením elektrického osvetlenia Novou Generáciou svetlovodov VELUX možno v interiéri vytvoriť prirodzenejšie vnútorné prostredie. Súčasne s tým dochádza aj k úspore nákladov na elektrinu, a to vďaka zníženiu využívania elektrického osvetlenia počas dňa.

Svetlovody dodajú dynamiku osvetlenia priestorom uprostred dispozície, ako sú napríklad kúpeľne.

Praktické tipy

Architekti môžu na vyhodnotenie konkrétnej svetelnej situácie využiť on-line nástroje VELUX. Na tento účel si na www.velux.sk bezplatne stiahnite softvér LUX Kalkulátor a VELUX Daylight vizualizer.

Osvetlením chodby denným svetlom možno znížiť svietenie o 400 hodín za rok. Pokiaľ sa dosiahne optimálne presvetlenie celého domu na úrovni odporúčaných hodnôt, zníži sa energia na svietenie o približne 30 %.

www.velux.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti VELUX SLOVENSKO spol. s r.o.

Komentáre