Nové tepelné čerpadlá Vitocal 200-S a 222-S: Inteligentný spôsob vykurovania a chladenia

Splitové tepelné čerpadlá sú voľbou číslo jedna pre nové energeticky efektívne budovy. Vďaka novému hydraulickému systému Hydro AutoControl je inštalácia rýchla a jednoduchá. Regulačná platforma Viessmann One Base bez problémov integruje tepelné čerpadlá s fotovoltickými a batériovými systémami do jedného energetického riešenia.

Najmodernejšie tepelné čerpadlo je prvou voľbou pre novostavby. Eliminuje akúkoľvek závislosť od fosílnych palív, je šetrné k životnému prostrediu, a čo je najlepšie, môže byť použité na chladenie miestností počas letných mesiacov. Splitové tepelné čerpadlá Vitocal 200-S a 222-S, na trhu dostupné od septembra 2022, sú tiež mimoriadne inteligentné riešenia.

Nové zariadenia spája regulačná platforma Viessmann One Base a bezproblémovo sa integrujú s fotovoltickými systémami Vitovolt, s batériovými systémami Vitocharge, ako aj s aplikáciami ViCare a ViGuide, čím vytvárajú jedno energetické riešenie pre váš domov.

Vnútorná jednotka tepelného čerpadla Vitocal 222-S.
Vnútorná jednotka tepelného čerpadla Vitocal 222-S. | Zdroj: Viessmann

Servisný nástroj ViGuide (predtým Vitoguide) pomáha odborným partnerom uvádzať do prevádzky, udržiavať, servisovať a monitorovať systém. Zároveň môžu túto prácu vykonávať rýchlejšie a jednoduchšie. Odborní partneri týmto spôsobom ušetria veľa času a ich zákazníci si navyše môžu užívať maximálne pohodlie a energetickú účinnosť, ako aj spoľahlivosť systémov.

Energetická účinnosť je vyššia a užívateľský komfort maximalizovaný. Viessmann tak urobil ďalší obrovský krok vpred v súlade so svojím poslaním: „Vytvárame životný priestor pre budúce generácie.“

Nechajte si poradiť u svojho odborného partnera firmy Viessmann alebo na www.viessmann.sk.

Zdroj: Viessmann, s.r.o.