Inovovaný kotol ecoTEC exclusive
Galéria(4)

Nová technológia i dizajn – spoznajte vlajkovú loď značky Vaillant

Zoznámte sa s najnovšou kondenzačnou technológiou pre optimálny energetický výnos. Spoznajte zariadenie s najmodernejším dizajnom a ovládaním na diaľku cez smartfón, ktoré prináša komfort na najvyššej úrovni i sofistikované šetrenie.

To všetko sú vlastnosti vlajkovej lode značky Vaillant. Ide o inovovaný závesný plynový kotol ecoTEC exclusive (20 a 25 kW) s označením Green iQ. Je mimoriadne energeticky úsporný, vhodný na vykurovanie rodinných domov, bytových jednotiek či iných nehnuteľností. Zaujímavosťou je, že sa vyrába priamo na Slovensku, v závode v Skalici.

Systémové riešenie: kotol ecoTEC exclusive, zásobník TV auroSTOR VIH, modul auroFLOW VMS 70, solárny kolektor auroTHERM VFK, systémový regulátor sensoCOMFORT a centrálne riadené vetranie s recoVAIR 260/4
Inovovaný kotol ecoTEC exclusive
Kotol ecoTEC exclusive zásobník uniSTOR a regulátor sensoCOMFORT
Závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive

Viaceré vylepšenia

Umožňuje dosiahnuť väčšiu úsporu než iné kotly tohto druhu, pri ohreve teplej vody dokonca až o 10 %. Spĺňa najvyššie nároky na smart pripojenie i trvalo udržateľné technológie. Tvorí ho 85 % recyklovateľných materiálov, vďaka čomu má označenie Green iQ.

Kotol ecoTEC exclusive s moderným plochým dizajnom ponúka úplne novú elektroniku i viaceré vylepšenia. Jeho srdcom je inteligentné riadenie spaľovania IoniDetect, s ktorým automaticky detekuje rôzne druhy či vlastnosti plynu.

Na základe toho sa spaľovací systém kotla sám optimalizuje s cieľom dosiahnuť maximálny energetický výnos. Táto technológia je maximálne orientovaná na budúcnosť, kedy môže dochádzať k zmene zloženia dodávaného plynu.

Závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive
Závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive | Zdroj: Vaillant

Aplikáciou v smartfóne

Majitelia nehnuteľností určite ocenia flexibilné možnosti vytvárania systémových riešení. V domácnostiach kotol zabezpečí efektívne vykurovanie (v energ. triede A) aj komfort s teplou vodou. A to v zostave so závesným alebo stacionárnym zásobníkom TV.

Minimálny priestor zaberie najmä v kombinácii so závesným zásobníkom uniSTOR, ktorého prevedenie dokonale ladí s dizajnom kotla, pričom dokáže pokryť najvyššie nároky na teplú vodu. Smart Home a inteligentné domáce zariadenia sa stávajú novým štandardom, preto aj táto novinka kráča s dobou.

Súčasťou jej balenia je nový systémový regulátor sensoCOMFORT a internetový modul sensoNET (s montážou priamo na kotol), ktoré používateľovi umožnia ľahký prístup ku všetkým hlavným riadiacim funkciám cez bezplatnú aplikáciu sensoAPP v smartfóne či tablete.

Regulátor sensoCOMFORT dokáže riadiť až deväť zmiešaných vykurovacích okruhov. Umožňuje rozšírenie systému s kotlom ecoTEC exclusive aj o tepelné čerpadlo, solárny systém či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou.

Kotol ecoTEC exclusive zásobník uniSTOR a regulátor sensoCOMFORT
Kotol ecoTEC exclusive zásobník uniSTOR a regulátor sensoCOMFORT | Zdroj: Vaillant

Ľahšia montáž i údržba

Táto novinka však prináša benefity nielen domácnostiam, ale aj montážnym a servisným pracovníkom, ktorým uľahčuje inštaláciu kotla, jeho uvedenie do prevádzky i servis. Ide napríklad o ultrazvukový snímač prietoku a riadené vyváženie hydraulického systému cez aplikáciu.

Ďalšími výhodami sú prístup k údajom na displeji pre rýchlejšie nastavenie systému a vykonanie presnejšej diagnostiky (pokročilé možnosti v núdzovom režime), čo umožňuje efektívnejšie riešenie problémov. Výrobca sa pritom zameral aj na vylepšenia v oblasti ovládania. Displej kotla, regulátor i aplikácia sensoAPP majú rovnaký dizajn i koncepciu. Ak používateľ spozná štruktúru ponuky jedného z nich, s ostatnými už bude oboznámený.

Systémové riešenie: 1. kotol ecoTEC exclusive, 2. zásobník TV auroSTOR VIH, 3. modul auroFLOW VMS 70, 4. solárny kolektor auroTHERM VFK, 5. systémový regulátor sensoCOMFORT a 6. centrálne riadené vetranie s recoVAIR 260/4
Systémové riešenie: kotol ecoTEC exclusive, zásobník TV auroSTOR VIH, modul auroFLOW VMS 70, solárny kolektor auroTHERM VFK, systémový regulátor sensoCOMFORT a centrálne riadené vetranie s recoVAIR 260/4 | Zdroj: Vaillant

www.vaillant.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Vaillant Group Slovakia, s.r.o.