Dá sa bývať zdravo v zateplených domoch? Kľúčové je správne riadené vetranie

Zdroj: Schiedel

V riadne zateplených domoch v súčasnosti bez systému riadeného vetrania nemožno vytvoriť zdravé vnútorné prostredie.

Schiedel v spolupráci so spoločnosťou @Zehnder.ponúka v rámci komplexného riešenia tepelnej pohody a optimálnej klímy v interiéri závesný typ riadeného vetrania s rekuperáciou tepla Schiedel KombiAir.

Certifikovaný montážny partner fy Schiedel zabezpečí okrem kvalitného systému aj kompletnú dodávku a profesionálnu inštaláciu na kľúč spolu s nevyhnutným záverečným vyregulovaním a nastavením systému.

Zákazníkom Schiedel zadarmo poskytne návrh vetracieho systému s rekuperáciou KOMBIAIR, všetky nevyhnutné komponenty, vrátane spomínanej profesionálnej montáže a nastavenia – vyregulovania systému.

Zehnder Bungalow Comfo vetranie rekuperacia schiedel
Zehnder Bungalow Comfo vetranie rekuperácia Schiedel | Zdroj: Schiedel

Nízka spotreba energie a tichá prevádzka

Súčasťou závesného riešenia KombiAir pod strop alebo na stenu je spoľahlivá vetracia jednotka @Zehnder. Tá vyniká energetickou účinnosťou až 95%, nízkou spotrebou a výnimočne tichou prevádzkou. Vďaka entalpickým výmenníkom (na želanie tiež aj s uhlíkovými filtrami pre obmedzenie zápachov) je navyše udržovaná na optimálnej hladine vlhkosť v interiéri.

Patentovaná vrstva Microban® čistí privádzaný vzduch od všetkých pachov, nečistôt, mikróbov a plesní. Čistý vzduch zaisťuje aj patentovaný hladký povrch rozvodov Clinside®, ktorý aktívne znižuje usadzovanie prachu. Hviezdicovité usporiadanie rozvodov navyše aj po rokoch umožňuje jeho ľahké čistenie.

Zehnder ComfoTube Clinside rekuperacia rura schiedel
Zehnder ComfoTube Clinside rekuperácia rúra Schiedel | Zdroj: Schiedel

Výbornou správou pre užívateľa a majiteľa tesnej stavby je aj ocenenie renomovaným nezávislým nemeckou organizáciou pre pasívne domy Passive Haus Institut so sídlom Darmstadte.

Zdroj: PR článok Schiedel Slovensko s.r.o.