TROX TID: klimatizácia bez narušenia dizajnu

TROX Invisible Diffuser. Pri spracovaní projektov vzduchotechniky je jedným z dôležitých faktorov správny návrh distribučných elementov.

Je všeobecne známe, že ani optimálne a správne navrhnutá klimatizačná jednotka pri chybnom návrhu distribúcie vzduchu nezabezpečí v pobytovej zóne požadované parametre.

TROX preto odporúča pri návrhu distribučných elementov použiť selekčný program EPF, ktorého výsledkom je kompletný technický výstup parametrov prúdenia vzduchu pri zadaní okrajových podmienok.

Čoraz väčší dôraz sa v poslednej dobe kladie na odsúhlasenie dizajnu distribučného elementu architektom projektu, ktorý má neraz inú predstavu, ako by mal distribučný element vyzerať a zapadať do konštrukcie stropných panelov.

Z tohto dôvodu spoločnosť TROX na základe svojich dlhoročných skúseností v odbore prichádza s „neviditeľným“ vírivým anemostatom TROX TID, ktorý dizajnovo nenarušuje celistvosť stropného podhľadu a je schopný splniť náročné technické požiadavky projektu.

Elegancia v jednoduchosti

TROX TID -Trox Invisible Diffuser je vírivý anemostat umožňujúci zachovať opticky homogénny vzhľad podhľadu pri zabezpečení optimálnej vnútornej klímy priestoru. Nový prvok bol navrhnutý v súlade s použitím štandardizovaných stropných dosiek, ktoré ponúka rad výrobcov, a špeciálny tvar zabezpečuje zachovanie vírivej funkcie elementu, ktorý je dodávaný vrátane vlastnej pripojovacej komory.

V prípade, že stropná doska nie je vhodná pre typ TID, je možné dodať anemostat vrátane perforovanej časti doplňujúcej stropný podhľad. Anemostat TID má drallový výstup vzduchu s vysokou indukciou, čím je zabezpečené rýchle zníženie teploty a rýchlosti prúdenia vzduchu v pobytovej oblasti.

Vďaka anemostatu TROX TID je prvýkrát možné nenápadným spôsobom integrovať priaznivé vlastnosti vírivého prúdenia vzduchu do štandardných modulových stropov.

Varianty se stropní deskou nebo bez ní
Varianty so stropnou doskou alebo bez nej | Zdroj: TROX

 

Výhody na prvý pohľad

  • homogénny vzhľad stropu
  • technické vlastnosti nezávislé na prevedení stropu
  • jednotné prevedenie stropu
  • kompatibilné s ponukou štandardne vyrábaných stropných dosiek

Vlastnosti

– vrátane štandardnej pripojovacej komory s reguláciou prietoku

– možnosť horizontálneho aj vertikálneho napojenia

– spodná čásť vrátane špeciálne tvarovanej dýzy a drallových lamiel

– možnosť dodania vrátane perforovanej spodnej dosky

– použitie do výšky cca 4m

– 5 rôznych veľkostí od 300 x 300 mm do 625 x 625 mm, DN nástavce 125 – 315 mm

Pohľad na stropnú dosku
Pohľad na stropnú dosku | Zdroj: TROX

www.trox.sk

Zdroj: TROX Austria GmbH, organizační složka