Partneri sekcie:

Kvalitný materiál prináša priestor pre tvorbu

Kvalitný materiál prináša priestor pre tvorbu

Spoločnosť Deceuninck vyvinula materiál, ktorý v sebe spája kvalitatívne vlastnosti dreva a PVC. Materiál je možné využiť ako pre projekty terás, vonkajších plôch určených na chodenie, tak aj pre vonkajšie obklady.

Kompozitný materiál Twinson vznikol spojením borovicového dreva a polyméru PVC. Kombinuje najlepšie vlastnosti oboch materiálov – vďaka PVC je pevný, vodovzdorný, odolný proti hnilobe a hmyzu a nezarastá machom. Päťdesiatpercentný podiel dreva mu zase dáva prirodzený vzhľad.
Široké použitie tohoto materiálu ako pre vonkajšie, tak pre vnútorné aplikácie, rovnako ako zaujímavé možnosti jeho modelovania do najrôznejších geometrických tvarov, prinášajú do prípravy projektov novú alternatívu tvrdým drevám. Jeho prednosťou sú nízke nároky na údržbu vonkajšej plochy bez potreby každoročného olejovania a preparácie. Vďaka nešmykľavému povrchu je tiež vhodným obkladovým materiálom pre okraje bazénov.

Tvorcovia projektov iste ocenia  farebnú škálu odtieňov, v ktorých sa materiál ponúka. Vybrať si môžu z mandľovobéžovej, olivovozelenej, marhuľovohnedej, lieskovohnedej, kôrovohnedej, drieňovohnedej, pelendrekovočiernej a kamennosivej. Každý si teda môže zvoliť vhodný odtieň tak, aby dokonale ladil s okolitým prostredím.

Pohľadom ekológa je Twinson absolútne vyhovujúci, pretože je stopercentne recyklovateľný, a borovicové drevo, ktoré je súčasťou materiálu, má pôvod v trvale obnovovaných lesoch a nie v ohrozených dažďových pralesoch, ako je to pri tvrdých drevách. Vďaka svojej kvalite, trvanlivosti a pevnosti je alternatívou tvrdým exotickým drevám a architektom a projektantom prináša nielen slobodu tvorby, ale aj spokojných zákazníkov.

Technické vlastnosti materiálu

Materiál Twinson vyniká svojím nízkym lineárnym rozpínaním (0,023mm/m.°C, podľa ISO 11359-2) a obmedzeným ohybom (E-modul: 4500-6000N/mm podľa EN310). Terasy z neho vykazujú nízku absorpciu vody (0,3 – 0,5 % po 24 hodinách podľa EN317) a patrí do vysokej triedy životnosti (trieda 1 podľa EN350).

Viac informácií nájdete aj na www.okno-centrum.sk.

KategórieDlažba