Helvar HQ ActiveAhead Corridor walking

Skutočne inteligentný bezdrôtový systém osvetlenia ActiveAhead od firmy Helvar

HELVAR ACTIVEAHEAD® je skutočne inteligentné a škálovateľné riešenie bezdrôtového osvetlenia. Jeho jedinečná schopnosť samoučenia poskytuje efektívnosť v nastavovaní systému osvetlenia a jednotlivých operáciách. ActiveAhead sa neustále učí, maximalizuje pozitívny vplyv na pohodu a optimalizáciu neustále sa vyvíjajúcej budovy. Firma Helvar ponúka na trhu už druhú generáciu ActiveAhead.

Samoučenie s vylepšeným komfortom

Bezdrôtová sieť ActiveAhead využíva inteligentný samoučiaci algoritmus, ktorý zistí využívanie priestoru. Svietidlá zbierajú informácie zo svojich senzorov, ako aj z ostatných svietidiel, ktoré ich obklopujú. Svietidlá reagujú na množstvo prirodzeného svetla v priestore.

Vzhľadom na svoju inteligenciu zostáva úroveň osvetlenia optimálna pre používateľa a nepretržite sa prispôsobuje možným zmenám.

Helvar HQ ActiveAhead NodeSense 190 modified
Helvar HQ ActiveAhead NodeSense 190 modified | Zdroj: DNA Slovakia

Energeticky efektívne budovy

ActiveAhead poskytuje komfort na úplne novej úrovni a zároveň ponúka významnú úsporu energie v porovnaní s LED svietidlami bez inteligencie.

Navyše s prírastkom prirodzeného svetla prediktívnym a inteligentným spôsobom stmieva osvetlenie v závislosti od využitia priestoru, a tým zabezpečuje významnú úsporu energie.

Helvar HQ ActiveAhead NodeSense 241 modified
Helvar HQ ActiveAhead NodeSense 241 modified | Zdroj: DNA Slovakia

Jednoduchá a rýchla inštalácia

Inštalácia svietidiel pripojených na sieť ActiveAhead je extrémne jednoduchá. Svietidlo stačí pripevniť na potrebnú pozíciu a zapojiť do siete. Nie je potrebná ďalšia sieť, programovanie ani konfigurácia.

Optimálne zákaznícke riešenie a vytváranie skupín je možné použitím ActiveAhead mobilnej aplikácie. Neustále učenie znamená, že systém nastavuje osvetlenie automaticky bez potreby manuálnej konfigurácie.

Helvar HQ ActiveAhead NodeSense 366
Helvar HQ ActiveAhead NodeSense 366 | Zdroj: DNA Slovakia

Prediktívne osvetlenie

ActiveAhead sa učí trasy pohybu od okamiku prvého zapojenia svietidiel. Osvetlenie následne vytvára v priestore decentnú atmosféru. Zvyčajne sa systém naučí využívanie daných priestorov za niekoľko dní.

Bezdrôtové riešenie Active Ahead má širokú možnosť využitia. Možno ho použiť v kancelárskych priestoroch, rokovačkách, na chodbách, schodiskách či v garážach. Riešenie umožňuje aj dodatočné vytvorenie scén osvetlenia. Zároveň je dôležité z hľadiska bezpečnosti, napr. na schodiskách alebo v garážach.

Osoba nikdy nevstúpi do neosvetleného priestoru. Nízke prevádzkové náklady sú samozrejmosťou. ActiveAhead bezdrôtový systém je veľmi vhodným riešením pri renováciách, pretože nie je potrebné dodatočne narušiť stropy a steny.

Úspora energie môže dosiahnuť až 85 %. Systém je dôležitou súčasťou smart budovy a možno ho pripojiť do cloudových služieb.

Helvar Award Logo

Nezávislá analýza trhu s ovládacími prvkami osvetlenia spoločnosti Frost & Sullivan´s ukazuje, že inteligentné riešenie bezdrôtového osvetlenia ActiveAhead spoločnosti Helvar je v tomto odvetví bezkonkurenčné.

Helvar vyniká vizionárskymi inováciami, výkonom a vplyvom na zákazníka. Helvar vedie priemysel ovládacích prvkov osvetlenia poháňaných umelou inteligenciou. Helvar aktívne spolupracuje s rôznymi technologickými spoločnosťami na technológiách inteligentného osvetlenia.

Toto im umožňuje podporu zákazníkov, aby sa stali udržateľnejšími a efektívnejšími a zároveň zabezpečovali pohodlné a efektívne pracovné prostredie.

LuxAwards2020 winners cert Helvar

Helvar je na čele poskytovania vynikajúcich riešení inteligentného riadenia osvetlenia, ktoré pomáhajú zákazníkom v rôznych odvetviach, ako sú nehnuteľnosti, zdravotníctvo a vzdelávanie, dosiahnuť úsporu energie a zvýšiť ľudský komfort na novú úroveň.

Spoločnosť zohráva ústrednú úlohu pri podpore klientov, pri znižovaní spotreby energie aj dosahovaní vyššej energetickej účinnosti ako celku.

DNA logo

www.dnaslovakia.sk

Zdroj: PR článok DNA Slovakia, spol. s r.o.