Strešné okná a doplnky
Galéria(2)

Strešné okná a doplnky

Partneri sekcie:

Spoločnosť Velux, ktorá je výrobcom strešných okien a doplnkov, uvádza tento rok na slovenský trh nové modely výklopno-kyvných okien a samočistiacich izolačných zasklení. Novinkou roku 2008 je aj zateplený strešný výlez a ďalšia generácia elektricky ovládaného strešného okna INTEGRA®. Sortiment sa rozširuje aj v oblasti vertikálnych okien, ktoré zlepšujú presvetlenie miestnosti a zároveň umožňujú lepší výhľad.

Výklopno – kyvné okno

Výklopné okno sa otvára smerom von pomocou kľučky v spodnej časti krídla. Možno ho otvoriť podľa typu do sklonu 30° (GH-) alebo 45° (GP-). V hornej časti okna sa nachádza viacfunkčná rukoväť, pomocou ktorej sa otvára ventilačná klapka zabezpečujúca prísun čerstvého vzduchu aj pri zatvorenom okne. Vonkajšie sklo možno jednoducho umývať pretočením a následným zaistením okna. Osadzuje sa vo výške 120 cm od podlahy, čo je vhodné najmä pre strechy s miernym sklonom (15 – 55º). Okno je vyrobené z dreva borovice severskej. Dodáva sa so základnou impregnáciou a dvomi vrstvami bezfarebného laku alebo do vlhkých priestorov (kúpeľne a kuchyne) s povrchovou úpravou z polyuretánu, ošetrené lakom s UV filtrom. Na osadenie a odizolovanie tohto okna sa používajú klasické montážne sady.

Elektricky ovládané okno

Okno INTEGRA® sa ovláda pomocou diaľkového ovládača s technológiou rádiofrekvenčnej komunikácie, ktorým sa dá zvoliť množstvo užívateľských funkcií – od jednoduchej požiadavky vetrania v rovnakom čase  alebo zatvorenia v prípade dažďa cez vytiahnutie, zatiahnutie alebo sklopenie žalúzií a roliet až po napojenie na najrôznejšie elektronické kontrolné systémy v dome (systém io-homecontrol®).

Zasklenie okien

Nové typy zasklenia okien, ktoré sú vybavené samočistiacou vrstvou, poskytujú zvýšenú odolnosť proti mechanickému poškodeniu (vonkajšie aj vnútorné sklo) i lepšie akustické vlastnosti.

Izolačné zasklenie –60 je bezpečnostné izolačné dvojsklo plnené kryptónom, ktoré je z vonkajšej strany tvrdené a ošetrené samočistiacim povrchom. Vnútorné sklo je lepené a uprostred  má bezpečnostnú fóliu. Samočistiaca vrstva zabezpečuje rýchlejšie stekanie vody a odplavovanie organických nečistôt, čím prispieva k nižšej frekvencii umývania strešných okien, jednoduchšej údržbe a lepšiemu výhľadu.

Izolačné trojsklo –65 je určené pre nízkoenergetické domy. Ide o izolačné bezpečnostné zasklenie s reflexnou fóliou, plnené kryptónom, tvrdené a ošetrené samočistiacim povrchom. Hodnota súčiniteľa prestupu tepla tohto izolačného trojskla U je 0,5 W/(m2.K).

Zateplený strešný výlez

Strešný výlez zabezpečuje pohodlný prístup na strechu priamo z obytných priestorov a zároveň zabraňuje zbytočným únikom tepla z podkrovia. Okno je vybavené pneumatickými pružinami a poistkou proti zabuchnutiu. Pred poveternostnými vplyvmi ho z vonkajšej strany chráni hliníkové oplechovanie. Otvára sa pomocou kľučky umiestnenej na pravej bočnej strane, ktorú možno v prípade potreby inštalovať aj na ľavú stranu. Výlez je vybavený ventilačnou klapkou, ktorá umožňuje bezpečné vetranie, ale aj zaistenie okna v pootvorenej vetracej polohe. Dizajn okna z vonkajšej aj vnútornej strany je rovnaký ako u ostatných typov strešných okien Velux.

Viac informácií na www.velux.sk