PVC profil Elegant ako súčasť industriálnej výstavby Deceuninck
Galéria(5)

Produktové novinky Deceuninck 2020

Partneri sekcie:

Výrobca PVC profilov a stavebných systémov Deceuninck pripravil pre tohtoročnú stavebnú sezónu nové produkty, ktoré sú jednotné pre celý európsky trh. Budúcnosť PVC okien predstavujú nekonečné sklené vlákna a modulárne systémy.

iCOR

iCOR je modulárny systém, ktorý umožňuje kombinovať rôzne dizajny okien, rôzne produktové rady (ktoré budú založené na tejto platforme) či rôzne technológie spracovania okenných a dverových profilov.

Rôzne stavebné hĺbky možno teraz osádzať rôznymi typmi krídel. iCOR je teda maximálne flexibilné riešenie, ktoré naviac výrazne zníži zložitosť produktovej ponuky a obchodným partnerom Deceuninck prinesie úsporu priestoru a nákladov na skladovanie.

Dizajn profilu Elegant je predurčený pre použitie na moderných rodinných domoch Deceuninck s
Nový systém vchodových dverí Elegant ThermoFibra Infinity 76 X Deceuninck
Vchodové dvere Elegant Infinity 76 X bez technológie ThermoFibra Deceuninck
Profilový systém Elegant s použitím technológie ThermoFibra Deceuninck s
PVC profil Elegant ako súčasť industriálnej výstavby Deceuninck

ThermoFibra

ThermoFibra je úspešná technológia, ktorú bude Deceuninck postupne zavádzať na všetkých európskych trhoch. Jej podstatou sú nekonečné sklené vlákna, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie (=najnižšie) hodnoty tepelnej priestupnosti.

Vďaka výstužiam Forthex v rámoch a technológii ThermoFibra je už oceľ v okenných profiloch celkom zbytočná. Tým sa samozrejme významne zníži hmotnosť, najmä pri aktuálne veľmi obľúbených veľkoformátových oknách (čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu).

Profilový systém Elegant s použitím technológie ThermoFibra Deceuninck s

Ďalšou prednosťou je tiež zrýchlenie procesu výroby. Oceľ netreba rezať alebo ju počas montáže skrutkovať. Odpadá i skladovanie a doprava výstuží, čo vedie ku zníženiu nákladov na logistiku.

Elegant

PVC profilový systém pre okná a dvere Elegant má výnimočne nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K. So stavebnou hĺbkou 76 mm dokáže tento šesťkomorový profil uspokojiť požiadavky každého zákazníka. Pre ďalšie zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie i ochrany proti vlámaniu možno profil osadiť extrémne silným zasklením hrúbky 70 mm. Systém je dostupný v prevedení s rovným i predsadeným krídlom.

Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Vďaka tomu možno realizovať prvky nadštandardných rozmerov a zároveň dosiahnuť odolnosť proti vlámaniu triedy RC2.
Minimalistický dizajn profilu Elegant ťaží z novej technológie ThermoFibra aj po vizuálnej stránke. Pohľadová exteriérová hrana sa vďaka tomu môže ešte znížiť, a to z 9 na 7 mm! Materiál je pritom plne recyklovateľný.

Sklené vlákna sa od PVC separujú priamo v našej vlastnej recyklačnej linke v belgickom Diksmuide.
Stijn Vermeulen, výkonný riaditeľ pre Európu, dodáva: „S profilovou radou Elegant sme dosiahli kompletnú a veľmi flexibilnú produktovú ponuku, ktorá umožňuje vyberať, voľne kombinovať a menej zložitým spôsobom vytvárať vždy to najlepšie riešenie. Pridaním našej jedinečnej a patentovanej technológie ThermoFibra v kombinácii s výstužami Forthex do našej ponuky potom garantujeme, že v novom dizajne Elegant bude k dispozícii to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu PVC okien a dverí. Som presvedčený, že našu novú radu zákazníci veľmi dobre prijmú.“

Vchodové dvere Elegant

Okrem okenných profilov bude profilový systém Elegant dostupný aj pre vchodové dvere (od mája 2020), a to vo dvoch variantoch – so štandardnou oceľovou výstužou a bez nej, teda s využitím technológie ThermoFibra.

Použitie technológie ThermoFibra pri vchodových dverách vedie k podstatnému zvýšeniu hodnoty tepelnej izolácie, možno tak dosiahnuť hodnotu Uf = 0,97 W/m2K. Vynechanie výstužnej komory umožňuje z konštrukčného a technického hľadiska výrazné zlepšenie tuhosti profilu a torznej stability v dôsledku vyššieho počtu priehradiek.

Nový systém vchodových dverí Elegant ThermoFibra Infinity 76 X Deceuninck

V porovnaní s vchodovými dverami Elegant s oceľovou výstužou je možné znížiť hmotnosť rovnakého prvku až o 39 %. Pri oboch variantoch vchodových dverí Elegant možno realizovať rovnaké veľkosti prvkov, až do 2,5 m.

Pri variante vchodových dverí Elegant bez technológie ThermoFibra sa pre lepšiu stabilitu a torznú tuhosť používa v ráme a krídle špeciálne tvarovaná oceľová výstuž s hrúbkou steny 2,0 mm. Rohy profilu vystužené špeciálnou zvárateľnou spojkou ďalej zvyšujú stabilitu a odolnosť proti deformácii.

Zdroj: Deceuninck