Referenz RENOLIT EXOFOL PFX
Galéria(5)

Od jednoduchosti k okázalosti

Partneri sekcie:

Nové farby a dekory okenných fólií od firmy RENOLIT sú také neodolateľné, že sa ich jednoducho musíte dotknúť.

Matné povrchové úpravy sú momentálne veľkým trendom vo svete stavebníctva, architektúry či dizajnu. Tento trend nasleduje aj variant okenných fólií RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt, ktorý bol na trh uvedený minulý rok. Základ fólie tvorí osvedčený nemäkčený PVC RENOLIT EXOFOL PX inovovaný o vrstvu PVDF, ktorá dodáva fólii príjemný zamatový vzhľad. Jej povrch zdôrazňuje doterajšiu prirodzenosť, dekory dreva sú tak na pohľad, ako aj na dotyk takmer nerozpoznateľné od pravého dreva.

Referenz RENOLIT EXOFOL PFX
RENOLIT EXOFOL PFX Ref
RENOLIT EXOFOL PFX TRUFFLE OAK SM WF RGB
RENOLIT Logo cp 21 rgb

Tmavšie odtiene dreva

K novinkám roka 2020 patria dekory duba „Cinnamon Oak“ a „Amaranth Oak“, ktoré pôsobia v spojení so štruktúrou fóliami RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt obzvlášť intenzívnym dojmom. Odrážajú trend zvyšujúceho sa podielu hnedej farby v dubových odtieňoch a trendovosť tmavých drevín celkovo.

Červenohnedý odtieň „Cinnamon Oak“ s jemnou kresbou a rovnomernou farebnosťou patrí k decentným zástupcom svojho druhu, zatiaľ čo odtieň „Amaranth Oak“ má rustikálnejší vzhľad so živou súhrou farieb a prepojených detailov. Jemne presvetlená štruktúra pórov dáva fóliám výrazný vzhľad a zdôrazňujú charakteristiku pravého dreva.

Ďalší zaujímavý variant predstavuje čierno-hnedý dubový dekor „Truffle Oak“. Je k dispozícii v kvalitatívnej triede fólie RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt a RENOLIT EXOFOL PX. Táto farebná kombinácia sleduje dominujúci trend sivých a antracitových odtieňov. Sú určené predovšetkým milovníkom individualizmu a jedinečného štýlu.

Kto uprednostňuje tradičnú rustikálnu líniu duba, nájde si vhodného partnera v dekore „Woodland Oak“. Červený dekor jelše „Dark Adler“ sa vďaka svojej lineárnej štruktúre a menej nápadným hrčiam uberá skôr elegantným smerom.

RENOLIT EXOFOL PFX TRUFFLE OAK SM WF RGB
RENOLIT EXOFOL PFX TRUFFLE OAK | Zdroj: RENOLIT

Pastelové a hnedé tóny

Vysokokvalitné PVC fólie sú dokonca plnohodnotnou alternatívou k povrchovej úprave práškovým lakovaním. Aj v tejto oblasti sú trendom tlmené tóny, čo sa pretavilo do troch nových hnedých odtieňov: od tmavej červenohnedej farby „Sepia Brown“ cez intenzívnu „Chocolate Brown“ k bledej „Sepia Brown“.

Dva nové pastelové tóny – zelenkavý „Sage“ a sivý/béžový tón „Claystone“ – odzrkadľujú obligátnosť a rezervovanosť. Obidva farebné tóny obsahujú vysoký podiel sivej a pôsobia neutrálne. Pre „Sage“ je typický zamatový vysokokvalitný povrch Ulti-Matt, pre „Claystone“ nový TruGrain charakteristický decentnými kvetmi a uzlami, ktoré prepožičiavajú pastelovým tónom hebkú sviežosť.

RENOLIT EXOFOL PFX Ref
RENOLIT EXOFOL PFX | Zdroj: RENOLIT

Vznešené čierne tóny

V protiklade k decentným pastelovým tónom stoja nové čierne dekory „Noir“ a „Iron Glimmer Black“, ktoré vnášajú do sveta okenných fólií vznešenú eleganciu. Kovové čiastočky dodávajú farbe jemný lesk. Fólie s efektom kovového lesku ponúka RENOLIT v piatich rozličných farebných odtieňoch.

 

RENOLIT Logo cp 21 rgb

RENOLIT Tábor s.r.o.
Farského 888 / 15
CZ – 390 02 Tábor
Tel: +420 381 213 291
Email: tabor@renolit.com
www.renolit.com/exterior

ZDROJ: PR článok spoločnosti RENOLIT Tábor s.r.o.