najdokonalejsi system okenneho tienenia integrovane zaluzie screenline
Galéria(8)

Najdokonalejší systém okenného tienenia – integrované žalúzie ScreenLine

Partneri sekcie:

K dennej práci architekta aj dizajnéra patrí často nekonečné pátranie po nových informáciách, samovzdelávanie a orientácia medzi novými systémami, metódami a technologickými procesmi. Ako ľudia z odboru dobre vedia, kvalitné veci majú svoju cenu. Pozrieme sa na jeden z ukážkových modelov – na integrované medzisklené žalúzie ScreenLine.

realizace5 low big image
magnet big image
motor big image
obr 06 big image
12dsc 4107 big image
realizace3 big image
realizace2 low big image
Na začiatku je vízia
medzisklené žalúzie ScreenLine, okna, tienenieHneď pri prvých skicách návrhu máte jasno. Dom by mal zvonku aj zvnútra pôsobiť čisto, jednoducho. Tieniaca technika je však nutnou súčasťou každej dômyselnejšej stavby. Akú teda vybrať? Vonkajšie žalúzie ponúkajú oproti vnútorným omnoho viac možností. Zjednodušene – okrem svetla v lete nevpustia do domu ani teplo. Vyžadujú si však pravidelnú údržbu a ich prevádzka je v sťažených poveternostných podmienkach problematická. Druhou možnosťou sú vnútorné žalúzie. Tieto žalúzie dokážu iba zatieňovať. Neporadia si s teplom, ktoré výrazne preniká do interiéru zvlášť v letných mesiacoch.

Našťastie sa v odbore vyznáte a môžete navrhnúť integrované medzisklené žalúzie, teda žalúzie usadené v medzipriestore izolačných skiel. Klient tento systém pravdepodobne ešte nepozná – je to pre neho novinka, no patriaca medzi tie drahšie varianty tienenia. A to aj napriek tomu, že nakoniec vo výsledku šetrí ako čas, tak aj peniaze. Dokážete klienta presvedčiť o oprávnenosti vášho návrhu?

 • regulácia g-faktoru skla v rozmedzí 7 – 100 % (plne nahradí vonkajšie tieniace prvky)
 • nezávislá regulácia priechodu svetla a tepla
 • zušľachtené funkčné povrchy aktívnych prvkov (lamely, textílie)
 • vzhľadová stálosť
 • architektonická čistota
 • bez údržby
 • bez možnosti poškodenia
 • bez prevádzkových nákladov
 • manuálne alebo motorové ovládanie s možnosťou automatizácie a napojenia na BMS budovy
 • stabilné Ug = 0,7-0,8 W/m2K
 • dlhá životnosť
 • rozmery tieniaceho prvku až 3×3 m

medzisklené žalúzie ScreenLine, okna, tienenieNaozaj sú také výnimočné?
Sú, a to do písmena! Ponúkajú rovnaké funkcie ako vonkajšie žalúzie, ale na rozdiel od nich sú absolútne bezúdržbové. Nijako neovplyvňujú izolačné vlastnosti skiel, ale naopak, ešte vylepšujú ich tepelné vlastnosti. Ich životnosť sa rovná životnosti samotného okna, okrem iného aj preto, že nemajú žiadne mechanické spoje na ovládanie.

Všetko je riešené bezdotykovo, magneticky, a to buď manuálne, alebo automatizovane. Žalúzie sú umiestnené vnútri skiel a to znamená, že nehrozí poškodenie z vonkajšej strany. Pre klienta to okrem estetického hľadiska znamená menej práce s ich údržbou, pretože na ne nesadá prach a ani nie sú vystavené poveternostným vplyvom ako vonkajšie žalúzie.

Tepelná regulácia hrá prím
No hlavná výhoda integrovaných medzisklených žalúzií spočíva v práci s dopadajúcim tepelným žiarením. Zatiaľ čo tradičné vnútorné žalúzie dokážu zatieniť iba slnečný svit a s lúčmi vo forme tepla si už neporadia, medzisklená žalúzia dokáže regulovať aj tento zásadný faktor.

medzisklené žalúzie ScreenLine, okna, tienenieV lete sa tak do interiéru domu či bytu dostane omnoho menej tepla. Čo zlepšuje celkový komfort a v prípade inštalovanej klimatizácie predstavuje aj značné energetické úspory. Najväčší efekt je, pochopiteľne, viditeľný na svetlých a južných častiach domu či bytu. V mnohých prípadoch tak nie je ani potrebné klimatizáciu zapínať, o príjemnú teplotu sa postará vhodne nastavený profil žalúzií. V zime toto riešenie okrem iného zabraňuje nechcenému roseniu okien.

Z pohľadu odborníka ide o funkčne dokonalý systém okenného tienenia, ktorý nijako fyzicky ani vzhľadovo nenarušuje celkový ráz objektu či interiéru, ale naopak, dovoľuje vyniknúť čistým a jednoduchým líniám. Integrované medzisklené žalúzie ScreenLine samozrejme spĺňajú všetky európske certifikácie a vo svojej 30-ročnej histórii už naplno dokázali svoje kvality. Zatiaľ predovšetkým v zahraničí.

Už viete, ktorý systém okenného tienenia je pre vás ideálny?

Bližšie informácie k systému okenného tienenia ScreenLine nájdete tu.

–>–>