Produktové novinky Deceuninck 2020

PVC profil Elegant ako súčasť industriálnej výstavby Deceuninck

Výrobca PVC profilov a stavebných systémov Deceuninck pripravil pre tohtoročnú stavebnú sezónu nové produkty, ktoré sú jednotné pre celý európsky trh. Budúcnosť PVC okien predstavujú nekonečné sklené vlákna a modulárne systémy.

iCOR

iCOR je modulárny systém, ktorý umožňuje kombinovať rôzne dizajny okien, rôzne produktové rady (ktoré budú založené na tejto platforme) či rôzne technológie spracovania okenných a dverových profilov.

Rôzne stavebné hĺbky možno teraz osádzať rôznymi typmi krídel. iCOR je teda maximálne flexibilné riešenie, ktoré naviac výrazne zníži zložitosť produktovej ponuky a obchodným partnerom Deceuninck prinesie úsporu priestoru a nákladov na skladovanie.

ThermoFibra

ThermoFibra je úspešná technológia, ktorú bude Deceuninck postupne zavádzať na všetkých európskych trhoch. Jej podstatou sú nekonečné sklené vlákna, ktoré poskytujú výnimočnú pevnosť a zároveň dosahujú najlepšie (=najnižšie) hodnoty tepelnej priestupnosti.

Vďaka výstužiam Forthex v rámoch a technológii ThermoFibra je už oceľ v okenných profiloch celkom zbytočná. Tým sa samozrejme významne zníži hmotnosť, najmä pri aktuálne veľmi obľúbených veľkoformátových oknách (čo predstavuje veľkú výhodu nielen pri výrobe, ale aj pri manipulácii a montáži hotového produktu).

Profilový systém Elegant s použitím technológie ThermoFibra Deceuninck s

Ďalšou prednosťou je tiež zrýchlenie procesu výroby. Oceľ netreba rezať alebo ju počas montáže skrutkovať. Odpadá i skladovanie a doprava výstuží, čo vedie ku zníženiu nákladov na logistiku.

Elegant

PVC profilový systém pre okná a dvere Elegant má výnimočne nízky koeficient tepelnej priestupnosti rámom Uf = 0,93 W/m2K. So stavebnou hĺbkou 76 mm dokáže tento šesťkomorový profil uspokojiť požiadavky každého zákazníka. Pre ďalšie zvýšenie tepelnej a zvukovej izolácie i ochrany proti vlámaniu možno profil osadiť extrémne silným zasklením hrúbky 70 mm. Systém je dostupný v prevedení s rovným i predsadeným krídlom.

Okenné krídla sú navrhnuté tak, aby umožňovali použitie technológie lepených skiel. Vďaka tomu možno realizovať prvky nadštandardných rozmerov a zároveň dosiahnuť odolnosť proti vlámaniu triedy RC2.
Minimalistický dizajn profilu Elegant ťaží z novej technológie ThermoFibra aj po vizuálnej stránke. Pohľadová exteriérová hrana sa vďaka tomu môže ešte znížiť, a to z 9 na 7 mm! Materiál je pritom plne recyklovateľný.

Sklené vlákna sa od PVC separujú priamo v našej vlastnej recyklačnej linke v belgickom Diksmuide.
Stijn Vermeulen, výkonný riaditeľ pre Európu, dodáva: „S profilovou radou Elegant sme dosiahli kompletnú a veľmi flexibilnú produktovú ponuku, ktorá umožňuje vyberať, voľne kombinovať a menej zložitým spôsobom vytvárať vždy to najlepšie riešenie. Pridaním našej jedinečnej a patentovanej technológie ThermoFibra v kombinácii s výstužami Forthex do našej ponuky potom garantujeme, že v novom dizajne Elegant bude k dispozícii to najlepšie ‚bezoceľové‘ riešenie na trhu PVC okien a dverí. Som presvedčený, že našu novú radu zákazníci veľmi dobre prijmú.“

Vchodové dvere Elegant

Okrem okenných profilov bude profilový systém Elegant dostupný aj pre vchodové dvere (od mája 2020), a to vo dvoch variantoch – so štandardnou oceľovou výstužou a bez nej, teda s využitím technológie ThermoFibra.

Použitie technológie ThermoFibra pri vchodových dverách vedie k podstatnému zvýšeniu hodnoty tepelnej izolácie, možno tak dosiahnuť hodnotu Uf = 0,97 W/m2K. Vynechanie výstužnej komory umožňuje z konštrukčného a technického hľadiska výrazné zlepšenie tuhosti profilu a torznej stability v dôsledku vyššieho počtu priehradiek.

Nový systém vchodových dverí Elegant ThermoFibra Infinity 76 X Deceuninck

V porovnaní s vchodovými dverami Elegant s oceľovou výstužou je možné znížiť hmotnosť rovnakého prvku až o 39 %. Pri oboch variantoch vchodových dverí Elegant možno realizovať rovnaké veľkosti prvkov, až do 2,5 m.

Pri variante vchodových dverí Elegant bez technológie ThermoFibra sa pre lepšiu stabilitu a torznú tuhosť používa v ráme a krídle špeciálne tvarovaná oceľová výstuž s hrúbkou steny 2,0 mm. Rohy profilu vystužené špeciálnou zvárateľnou spojkou ďalej zvyšujú stabilitu a odolnosť proti deformácii.

Zdroj: Deceuninck

KategóriePlastové okná