Moderný dvojpodlažný pavilón ZŠ s MŠ Jána Bottu v Trnave je z exteriéru tienený vonkajšími screenovými roletami

Kvalitné tienenie: Chráni interiér, ozvláštni fasádu

Vonkajšie a vnútorné žalúzie, exteriérové a interiérové rolety a screenové clony esteticky dotvárajú akýkoľvek druh stavby. Sú nástrojom, ktorým je možné premeniť rekonštruovaný objekt alebo novostavbu na nadčasový projekt.

K-system tieni množstvo Stavieb roka

V tomto roku sa na popredných priečkach súťaže Stavba roka umiestnili dva veľmi zaujímavé projekty, kde spoločnosť K-system, spol. s.r.o. dodávala tienenie. Prvým z nich je výskumné a vývojové centrum Muehlbauer v Nitre, kde K-system dodával vonkajšie žalúzie.

Projekt získal ocenenia Cena verejnosti a Cena za uplatnenie vedy a výskumu pri navrhovaní a zhotovovaní stavby. Druhým projektom je pavilón ZŠ s MŠ v Trnave, kde sú umiestnené vonkajšie screenové clony, predokenné rolety a interiérové látkové rolety napojené na centrálny inteligentný riadiaci systém.

Školskú jedáleň ZŠ s MŠ Jána Bottu v Trnave tienia interiérové látkové rolety a vonkajšia hliníková roleta slúži na účelné a estetické oddelenie jedálne od kuchyne
Školskú jedáleň ZŠ s MŠ Jána Bottu v Trnave tienia interiérové látkové rolety a vonkajšia hliníková roleta slúži na účelné a estetické oddelenie jedálne od kuchyne | Zdroj: K-system

K-system sa nebojí atypických tvarov

Aj keď väčšina projektov využíva elegantné pravoúhle tvary, sem tam sa vyskytnú aj požiadavky na atypické riešenia. Ak sa chce investor odlíšiť, vieme s ním nájsť spoločnú reč, ako sa to podarilo napríklad pri realizácii ATE v Bratislave.

Spoločnosť K-system dodávala vonkajšie žalúzie pri rekonštrukcii obvodového plášťa a v tomto roku úspešne ukončila dodávku interiérových žalúzií a motorizovaných koľajníc pre FEI Bratislava
Spoločnosť K-system dodávala vonkajšie žalúzie pri rekonštrukcii obvodového plášťa a v tomto roku úspešne ukončila dodávku interiérových žalúzií a motorizovaných koľajníc pre FEI Bratislava | Zdroj: K-system

Tieniaca technika ako nosič reklamy

Screenová clona s potlačou ako nosič reklamy, prečo nie? Vďaka tejto možnosti je možné získať nielen funkčné tienenie ale aj stabilnú reklamnú plochu vďaka ktorej je možné ušetriť nemalé mesačné náklady na vlastnú propagáciu a zviditeľnenie sa. Tieniace zariadenia vhodné pre potlač sú vertikálne žalúzie, interiérové látkové rolety a exteriérové screenové clony.

Vonkajšia screenová roleta s potlačou je vhodná pre všetky typy gastroprevádzok a zariadení služieb
Vonkajšia screenová roleta s potlačou je vhodná pre všetky typy gastroprevádzok a zariadení služieb | Zdroj: K-system

Možnosti ovládania od A do Z

Spoločnosť K-system, spol. s.r.o. ponúka širokú škálu možností ovládania a to vrátane energeticky úsporného solárneho pohonu. Pripravíme riešenie na mieru, či už ide o zbernicové systémy, káblové inteligentné riadenia ako napr. LOXONE či ABB i-bus EIB system alebo Smart home riešenie prostredníctvom Wifi ako napríklad Tahoma spoločnosti SOMFY alebo Centero spoločnosti elero.

Naše tieniace zariadenia sú však otvorené aj iným riadiacim systémom, ako tomu bolo napríklad pri rekonštrukcii interiéru FEI v Bratislave, kde sme dodávali do posluchární množstvo koľajníc so závesmi napojených na riadiaci systém investora.

Spoločnosť K-system dodávala vonkajšie žalúzie pre projekt NUPPU, Bratislava
Spoločnosť K-system dodávala vonkajšie žalúzie pre projekt NUPPU, Bratislava | Zdroj: K-system

Novinkou sú Panoramatické dverové siete LUXALEX

Siete proti hmyzu sú nevyhnutnou súčasťou každej stavby. Vďaka jedinečnej patentovanej technológii prináša spoločnosť K-system na český a slovenský trh unikátne siete proti hmyzu s nerušeným výhľadom – Panoramatické dverové siete LUXALEX.

Novinka - Panoramatická dverová sieť LUXALEX zložená z 18 posuvných panelov
Novinka – Panoramatická dverová sieť LUXALEX zložená z 18 posuvných panelov | Zdroj: K-system

Siete sú určené pre všetky typy dverí, no najväčšou výhodou je ich použitie na veľkolepé presklenia s možnosťou spájania do väčších celkov alebo rohovej zostavy. Rám siete je taký pevný, že nevyžaduje použitie stredového vystužovacieho priečnika.

Panoramatická posuvná dverové sieť LUXALEX so špeciálnou sieťovinou zaručuje nerušený výhľad
Panoramatická posuvná dverové sieť LUXALEX so špeciálnou sieťovinou zaručuje nerušený výhľad | Zdroj: K-system

Novinkou je aj zapustené ergonomické madielko, ktoré umožňuje komfortné otváranie a zatváranie dverí. Prvýkrát v histórii výroby sietí proti hmyzu sú využité tzv. neodymové magnety, ktoré sú spoľahlivé aj pri teplote nad 40oC, čo je mimoriadne dôležité pri použití napr. na hliníkové dvere antracitovej farby.

Panoramatické dverové siete novej generácie umožňujú vyrobiť dverovú pántovú sieť až do veľkosti 6 m2 a dverové posuvné siete až do rozmeru 20 m2.

Práve realizujeme dodávku vonkajších žalúzií pre projekt Opál v Bratislave
Práve realizujeme dodávku vonkajších žalúzií pre projekt Opál v Bratislave | Zdroj: K-system

Viac informácií nájdete na www.ksystem.sk alebo www.kvalitnetienenie.sk

Zdroj: PR článok K-system, spol. s r.o.