Partneri sekcie:
  • OSMA
  • STAVMATSTAVEBNINY

Exteriérové žalúzie PROTAL: profesionálne zatienenie pre každú budovu

image 63958 25 v1

Tieniaca technika je neodmysliteľnou súčasťou architektúry a doplnkom, ktorý zvyšuje úžitkové vlastnosti budov. Kým v zimnom období je schopnosť zasklených plôch získavať teplo zo slnečného žiarenia vítaná, v lete sa priveľa slnečného svitu a s ním spojené zvýšenie teploty v interiéri považujú za nepríjemné. Najlepšou ochranou sú exteriérové tieniace prvky. Tie prispievajú k zníženiu prašnosti, hlučnosti i ochrane súkromia. Zároveň zlepšujú tepelnoizolačné vlastnosti okennej konštrukcie, čím znižujú náklady na vykurovanie interiéru.

Novinkou na slovenskom trhu sú vonkajšie žalúzie PROTAL popredného výrobcu tieniacej techniky CLIMAX.  Patent a výrobnú linku PROTAL získal CLIMAX od švajčiarskeho partnera, ktorý má s výrobou externých tieniacich prvkov už viac ako 150 ročné skúsenosti.

PROTAL sú celokovové robustné samonosné žalúzie. Ich lamela má tvar písmena U a hrúbku 0,6 mm, čo je o 43 % viac v porovnaní s vonkajšími žalúziami Z-90. To zaručuje dokonalé zatienenie a veľkú odolnosť proti vetru zodpovedajúcu triede odolnosti 7 (vietor s rýchlosťou až 105 km/h). Lamela je chránená gumeným tesnením, ktoré prispieva k dokonalému zatieneniu a tichému dotváraniu lamiel. Žalúzie PROTAL na rozdiel od iných vonkajších žalúzií nemajú rebríček ani textilnú pásku, vďaka čomu majú dlhú životnosť. Výrobca CLIMAX poskytuje na žalúzie záruku 4 roky.

Žalúzie PROTAL sú samonosné a celý ich ovládací mechanizmus je dômyselne ukrytý v  hliníkových vodiacich lištách s rozmermi 85 x 45 mm. Tieto lišty sú v základe eloxované a chránia ovládací mechanizmus pred nepriaznivým počasím i mechanickým poškodením. Žalúzie PROTAL si od užívateľa nevyžadujú žiadnu údržbu. Srdcom i mozgom žalúzií je reťaz, ktorá má železné jadro a chrómovo-niklovú úpravu, čo zaručuje ich dlhé a bezchybné fungovanie. Hmotnosť týchto vonkajších žalúzií pri rozmere 2 x 2metre je +/- 30 kg.

Vonkajšie žalúzie PROTAL sú zároveň aj významným bezpečnostným prvkom. Ide teda o výrobok, ktorý vďaka svojim vlastnostiam zaisťuje nielen komfort a funkčnosť, ale aj niečo navyše – bezpečnosť. Žalúzie PROTAL sú chránené poistkou proti vytiahnutiu, ktorá funguje vo všetkých stiahnutých pozíciách žalúzií, čím zamedzuje  nežiaducemu vytiahnutiu žalúzie treťou osobou. Okrem toho majú tieto žalúzie aj ďalšie dôležité istenie − poistku proti pricvaknutiu predmetu, ktorý sa nečakane dostal pod lamely pri ich sťahovaní. Ovládanie vonkajších žalúzií PROTAL je výhradne motorické.

Lamely sa na rozdiel od iných žalúzií montujú dodatočne až po inštalácii a overení funkčnosti žalúzií PROTAL. Toto jedinečné prevedenie umožňuje montáž lamiel z vnútornej i z vonkajšej strany budovy. Výhodou je možnosť lamely kedykoľvek vymeniť za iné bez toho, aby sa musel demontovať celý výrobok.

www.climax.cz/sk