Drevohliníkové okná Insta® – výroba priamo v Bratislave

image 63807 25 v1

Na Slovensku tvorí podiel drevohliníkových okien na stavbách len niečo okolo 2 %. Táto skutočnosť a príslovie „Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci“ nás utvrdili v rozhodnutí naplno sa venovať výrobe tohto veľmi kvalitného produktu.Výroba eurookien v spoločnosti Insta® je založená na tradícii stolárskej výroby, ktorá sa postupne vyvinula do výroby drevohliníkových okien. ZA OKNAMI INSTA POHODA JE ISTÁ!

Prevádzka v hlavnom meste na ploche 1200 metrov štvorcových umožňuje zákazníkom z Bratislavy a
z blízkeho okolia priamo si pozrieť, ako sa ich okná vyrábajú. Túto možnosť majú aj obchodné spoločnosti, živnostníci, montážne firmy i predajcovia stavebného materiálu a nepochybne ju ocenia architekti, ktorí už vo fáze projektovej prípravy môžu komunikovať o svojich predstavách a požiadavkách priamo s výrobou.

Základnou materiálovou bázou je eurohranol s hrúbkou 68, 78, 88 a 92 mm z drevín smrek, červený smrek, meranti, borovica a dub.

Pri výbere vhodného materiálu na výrobu okien treba dôkladne zvážiť pomer medzi cenou finálneho výrobku, jeho životnosťou, nákladmi spojenými s údržbou a estetickým hľadiskom.
Drevohliníkové okná Insta®, to znamená predovšetkým bezúdržbovosť.

Bohatý sortiment umožňuje dodávať okná od tých najjednoduchších až po zložité projekty, od okien vhodných na rekonštrukcie až po novostavby, vyžadujúce najprísnejšie tepelno-technické parametre (pasívne domy).

Okno Insta® Integral predstavuje vysoko modernú konštrukciu okna so skrytým krídlom. Veľmi vhodný výrobok pre Vaše objekty, kde potrebujete zvýrazniť perfektnú estetiku fasády.Okno Insta® Klasik predstavuje tradičný design s klasickými hranatými kontúrami hliníkového opláštenia, ktoré umožňuje jeho použitie na rôznych typoch objektov.Okno Insta® Kvadrant predstavuje moderný pravouhlý dizajn plôch, ktorý je tým pravým riešením pre Vaše vysoko moderné architektonické riešenia..
Okno Insta® Integral predstavuje vysoko modernú konštrukciu okna so skrytým krídlom. Veľmi vhodný výrobok pre vaše objekty, kde potrebujete zvýrazniť perfektnú estetiku fasády.Okno Insta® Klasik predstavuje tradičný design s klasickými hranatými kontúrami hliníkového opláštenia, ktoré umožňuje jeho použitie na rôznych typoch objektov.Okno Insta® Kvadrant predstavuje moderný pravouhlý dizajn plôch, ktorý je tým pravým riešením pre Vaše vysoko moderné architektonické riešenia.
Okno Insta® Linear predstavuje atraktívny dizajn, nachádzajúci uplatnenie predovšetkým na moderných objektoch, fasádach a zimných záhradách.Okno Insta® Retro je vhodné hlavne pre historické a historicky štylizované objekty. Špeciálne profilované hrany dodávajú Vášmu oknu nezameniteľný retro charakter.Okno Insta® SoftLine so svojimi zaoblenými líniami hrán dodá Vašim objektom ukľudňujúci, harmonizujúci prejav.
Okno Insta® Linear predstavuje atraktívny dizajn, nachádzajúci uplatnenie predovšetkým na moderných objektoch, fasádach a zimných záhradách.Okno Insta® Retro je vhodné najmä do historických a historicky štylizovaných objektov. Špeciálne profilované hrany  dodávajú oknu nezameniteľný retro charakter.Okno Insta® SoftLine so svojimi zaoblenými líniami hrán dodá objektom upokojujúci, harmonizujúci prejav.

Kombináciou drevenej konštrukcie z interiérovej strany a zváraných hliníkových profilov
z exteriérovej strany sa zvyšujú tepelnoizolačné vlastnosti okna. Povrchová úprava drevenej konštrukcie je rovnaká ako pri drevených oknách a vytvára v interiéri príjemný pocit prírodného materiálu a pohody domova.

Hliníkové profily sa dajú povrchovo upraviť podľa ľubovoľného RAL odtieňa, prípadne možno použiť niektorú z existujúcich imitácií dreva, a tak dokonale doladiť vizuál fasády či už v zeleni stromov,
v mestskej vilovej zástavbe alebo v polyfunkčnom objekte.

Firma Insta® vám vie splniť aj tie najnáročnejšie požiadavky. Špičkovú kvalitu dosahuje vďaka spolupráci s certifikovanými dodávateľmi skiel (Jullichglas), celoobvodového kovania (Siegenia) a vynikajúcou povrchovou úpravou (Adler).

Všetky drevohliníkové systémy Insta® môže firma dodať aj v prevedení thermo. Pri tomto technickom riešení je hliníkový profil vyplnený polyuretánovou penou, čím sa zlepšia jeho tepelné vlastnosti. Tieto riešenia sú vhodné najmä pre nízkoenergetické až pasívne domy.

K oknám Insta® patrí kompletný sortiment doplnkov, ako sú interiérové a exteriérové parapetné dosky, žalúzie, sitá proti hmyzu, rolety a ďalšie.
K oknám na každej stavbe pochopiteľne patria aj dvere. Tu je to len na spolupráci zákazník- výroba, pretože dvere sa vyrábajú podľa želania zákazníka.

Drevohliníkové systémy Insta® umožňujú vyrábať aj fasádne opláštenia a zimné záhrady.

Fasáda Insta® je stĺpikovo-priečnikový systém, spájajúci prednosti hliníkového opláštenia z exteriérovej strany a príjemného pohľadu na drevo z interiérovej strany. Nosná konštrukcia pozostáva
z pravouhlých drevených stĺpikov šírky 50, 60 alebo 80 mm. Tento systém zaručuje dlhodobú ochranu dreva a vysokú funkčnosť počas celej životnosti.

Drevohliníkové výrobky Insta® (okná, dvere, fasády, zimné záhrady) spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky: tepelno-technické vlastnosti, dlhú životnosť pri minimálnej údržbe a zároveň sú vysoko estetické. Teplo domova a pohoda, to sú výrobky Insta®.

Takže nezabudnite:

ZA OKNAMI INSTA POHODA JE ISTÁ!

Príjemnú pohodu za oknami vášho domova vám praje Insta® tím.

Kontakt:
INSTA SK, s.r.o.
Prevádzka:
Technická 5
821 04 Bratislava
E-mail: okna@insta.sk
+421 917 288 027
www.insta.sk

ZDROJ: PR článok INSTA SK, s.r.o.