Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 06
Galéria(10)

Modernizácia koridoru Hostivař

V Prahe vzniká prvá štvorkoľajová trať, ktorá uľaví úsekom, ktoré nezvládajú intenzitu dopravy. Modernizáciu železničného koridoru medzi pražskou hlavnou stanicou a stanicou Hostivař má pod taktovkou tím divízie 5 spoločnosti Metrostav, ktorá je lídrom združenia.

Od mája je v skúšobnej prevádzke nová koľaj 201 v mieste budúcej železničnej stanice Praha-Zahradní město. V prevádzke je len v rozsahu nevyhnutnom na realizáciu ďalších etáp projektu. Stavebné práce pokračujú aj na mostoch Botič, Otakarova, Bartoškova a Průběžná.

Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 05
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 10
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 01
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 02
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 03
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 07
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 09
Záťažová skúška mostu cez ulicu Průběžná 11

Výsledkom projektu bude moderná vysokokapacitná železničná trať. Modernizácia takmer 7 kilometrov dlhého úseku prinesie zmeny nielen v diaľkovej železničnej doprave (modernizovaný úsek je súčasťou takzvaného IV. Tranzitného železničného koridoru), ale aj v tej prímestskej.

Vďaka narovnaniu trate sa skrátia koľaje o 232 metrov, a vďaka zvýšeniu rýchlosti na trati na 120 km/h sa zníži trvanie jazdy až o tri minúty. V rámci projektu sa tiež kompletne rekonštruuje stanica Vršovice a vzniknú dve nové zastávky, Praha-Eden a Praha-Záhradní Město.

Prípravné práce začali na jar 2018, stavba by mala byť dokončená v októbri 2021.

www.koridorhostivar.cz