Centrála slovenskej pobočky MAPEI v Ivanke pri Dunaji.
Galéria(10)

MAPEI oslavuje 20 rokov

Slovenská pobočka výrobcu stavebnej chémie MAPEI si pripomína 20 rokov svojej existencie.

MAPEI dodával prísady do betónu na stavbu Národného futbalového štadióna v Bratislave.
Rekonštrukcia kúpeľov v Turčianskych Tepliciach sa nezaobišla bez výrobkov MAPEI.
Viaceré produkty z portfólia Mapei možno nájsť aj v aquaparku Aquacity v Poprade.
Počas pravidelného a obľúbeného školenia MAPEI Akadémia sa živnostníci a realizačné firmy naučia správne zaobchádzať s produktmi Mapei vďaka čomu zefektívnia svoju prácu.
Spoločnosť sa rozhodla podporiť záujem o stavebné remeslo u mladých ľudí formou súťaže o najzručnejšieho murára tínedžera. Projekt MAPEI mladým preveril vedomosti a zručnosti žiakov stredných odborných škôl učebného odboru murár/obkladač.
Termálne kúpalisko v Kováčovej prešlo rozsiahlou rekonštrukciou počas ktorej sa uplatnilo množstvo výrobkov MAPEI.
Vďaka protiplesňovému systému sa podarilo vytvoriť zdravé prostredie vnútri obnoveného bratislavského centra kreatívneho priemyslu v Novej Cvernovke.
Zákazky na diaľničných tuneloch Sitina a Bôrik patrili ku kľúčovým projektom ktoré naštartovali rozvoj slovenskej pobočky MAPEI.

Spoločnosti sa za toto obdobie podarilo vybudovať významné postavenie na slovenskom trhu stavebnej chémie. Pozíciu silného hráča si chce udržať aj naďalej. „Sme presvedčení, že cesta k líderstvu vedie cez inovácie v stavebnom priemysle. Chceme byť inovatívna firma, ktorá bude ponúkať kvalitné riešenia a nové technologické postupy, ktoré budú ohľaduplné k zdraviu jej užívateľov, realizátorov a zároveň k samotnému životnému prostrediu,“ vysvetľuje Miroslav Jaška, generálny manažér spoločnosti MAPEI.

mapei 20rokov
Zdroj: MAPEI

Pohľad do histórie

Firma vznikla v roku 2001 ako dcérska pobočka českého obchodného zastúpenia s piatimi zamestnancami. Po zmene obchodnej politiky a reorganizácii firmy začala spoločnosť z roka na rok rásť, a to aj vďaka niekoľkým kľúčovým zákazkám, ktoré získala.

Tunel Sitina bol prvou veľkou zákazkou, ktorá umožnila rast spoločnosti Mapei na Slovensku. „Dovtedy sa všetko robilo na kolene alebo s pomocou českých kolegov. S touto zákazkou sa však prišli zmeny. Postupne boli založené jednotlivé oddelenia a začala sa budovať organizácia štruktúry, ktorá je viac-menej podobná tej dnešnej,“ pokračuje Miroslav Jaška.

Po úspešnom období sa však MAPEI musel následne popasovať aj s ekonomickou krízou v roku 2009, ktorá postihla stavebníctvo. Firma sa však s touto neľahkou situáciou dokázala vysporiadať a zo spoločnosti sa stal popredný hráč medzi dodávateľmi stavebnej chémie na Slovensku.

Zákazky na diaľničných tuneloch Sitina a Bôrik patrili ku kľúčovým projektom ktoré naštartovali rozvoj slovenskej pobočky MAPEI.
Zákazky na diaľničných tuneloch Sitina a Bôrik patrili ku kľúčovým projektom ktoré naštartovali rozvoj slovenskej pobočky MAPEI. | Zdroj: MAPEI

Početné realizácie z rôznych oblastí

Za dvadsať rokov svojho pôsobenia na trhu zanechala spoločnosť MAPEI nezmazateľnú stopu na mnohých stavbách po celej krajine. Ku kľúčovým projektom, patrí okrem tunela Sitina, aj diaľničný tunel Bôrik. Viaceré produkty z portfólia Mapei možno nájsť aj v aquaparkoch – Senec, Veľký Meder, Tatralandia, Kováčová, Aquacity Poprad či Bešeňová.

Okrem toho sa MAPEI podieľal aj na výstavbe veľkého množstva plavární či kúpeľov Turčianske Teplice, Piešťany, Bardejov atď. Viaceré výrobky si našli uplatnenie aj pri pokladaní keramických obkladov a dlažieb vo veľkých nákupných centrách a polyfunkčných objektoch.

„Sme tiež hrdí, že sme sa mali možnosť podieľať aj na stavbe Národného futbalového štadióna v Bratislave alebo že sme našimi riešeniami podporili obnovu centra kreatívneho priemyslu v Novej Cvernovke,“ dopĺňa Miroslav Jaška.

Termálne kúpalisko v Kováčovej prešlo rozsiahlou rekonštrukciou počas ktorej sa uplatnilo množstvo výrobkov MAPEI.
Termálne kúpalisko v Kováčovej prešlo rozsiahlou rekonštrukciou počas ktorej sa uplatnilo množstvo výrobkov MAPEI. | Zdroj: MAPEI

Zákazník zostáva na prvom mieste

Cieľ do ďalších rokov ostáva nezmenený: Mapei v top trojke najväčších dodávateľov stavebnej chémie na Slovensku. Prioritou zostávajú zákazníci. Práve zákaznícky servis je jedným z kľúčových pilierov úspechu slovenskej pobočky Mapei.

Rovnako tak aj prvotriedny technický servis a vzdelávanie predajcov a distribútorov. „Snažíme sa neustále zlepšovať naše služby, zvyšovať kvalitu našich výrobkov, prispievať k vývoju ekologicky prijateľných riešení a byť spoľahlivým partnerom pre našich zákazníkov,“ zdôrazňuje M. Jaška.

Vďaka protiplesňovému systému sa podarilo vytvoriť zdravé prostredie vnútri obnoveného bratislavského centra kreatívneho priemyslu v Novej Cvernovke.
Vďaka protiplesňovému systému sa podarilo vytvoriť zdravé prostredie vnútri obnoveného bratislavského centra kreatívneho priemyslu v Novej Cvernovke. | Zdroj: MAPEI

www.mapei.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti M A P E I SK, s.r.o.