KÚPEĽŇA s dotykom ZLATA

Zlatá je odnepamäti farbou luxusu, noblesy a elegancie. Aj preto sa s jej odleskmi znova a čoraz viac stretávame aj v interiéroch domácností. Hoci ide primárne o farbu studeného kovu, každému priestoru dodáva príjemné teplo. Zlatisto béžové, trblietavé, lesklé či matne zlaté tóny evokujú odtiene slnečného spektra, vďaka čomu majú pozitívny účinok na našu psychiku i unavené telo. Kúpeľňa je tak ideálnym miestom, ktorému dopriať aspoň malý dotyk zlata.

Zlatú možno využiť na veľkej i malej ploche, vždy spoľahlivo rozžiari daný priestor. Pri malých kúpeľniach by však nemala byť dominantnou farbou, bohato postačí miestnosť vyšperkovať iba jedným zlatým prvkom alebo niekoľkými menšími detailmi. Obrovskou prednosťou zlatej farby je jej univerzálnosť.

Vďaka tomu ju možno veľmi ľahko skombinovať takmer so všetkými ostatnými farbami. Napríklad honosnosť kúpeľni spoľahlivo dodá jej spojenie s čiernou, bielou alebo s kráľovskou modrou. Decentnú eleganciu potom získa napríklad v kombinácii so sivými či so svetlopastelovými odtieňmi.

Veľkej popularite sa v súčasnosti teší aj zlato-mramorová kombinácia, ktorá je niektorými dizajnérmi označovaná za tzv. štýl Nového veku. Doteraz boli zlaté či bronzové kúpeľňové prvky spájané hlavne s historickou tradíciou, objavovali sa teda predovšetkým v štýlových retro a vintage kúpeľniach.

Teraz však zlatá farba nachádza svoje uplatnenie aj v moderných, ale napríklad aj v industriálne alebo rustikálne ladených interiéroch. Z pohľadu štýlov tak pre zlato už neexistujú žiadne obmedzenia a každý sa môže úplne slobodne rozhodnúť, či ho do svojej kúpeľne zaradí.

Ani značka SAPHO nezostáva v ústraní a zlatému trendu venuje dostatočnú pozornosť. Aktuálne vydáva nový katalóg GOLD, v ktorom nájdete širokú ponuku kúpeľňového vybavenia v oslnivom zlatom vyhotovení. Nájdete tu napríklad nádherné sklenené umývadlá na dosku, závesné WC či rozmanitú ponuku vodovodných batérií, sprchových stĺpov a ďalších dizajnových doplnkov v ohromujúcom zlatom lesku.

Za zmienku stoja aj elegantné ručne vyrábané betónové umývadlá FORMIGO vybavené špeciálnym vodoodolným náterom, ktorý evokuje matne zlatú patinu. Nechýbajú ani štýlové kúpeľňové zrkadlá s originálnymi zlatými rámami, ktorá perfektne doladia každú modernú aj retro kúpeľňu.

www.sapho.sk

Zdroj: PR článok UBC s.r.o.