D4R7

Doležal: Zostávajúce úseky D4 a R7 otvoria najskôr v septembri

Zjazd z diaľničného Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu by mal byť otvorený buď túto, alebo ďalšiu sobotu.

Zostávajúce úseky diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 v Bratislave a okolí v rámci PPP projektu by podľa ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala mohli byť otvorené postupne v priebehu septembra. Predošlé úvahy o odovzdaní týchto úsekov do prevádzky už v polovici augusta označil za nereálne. Ministerstvo však chce byť súčinné pri tom, aby to bolo čím skôr.

„Aj keď sú úseky z pohľadu zhotoviteľa hotové, tak ešte za tým nasleduje technické preberanie, samotná kolaudácia. Nemôžeme len tak odovzdať stavbu do užívania, ktorá nie je skolaudovaná,“ povedal minister vo štvrtok v livestreame na Facebooku.

Špeciálny stavebný úrad na ministerstve dopravy podľa ministra dal už súhlas na otvorenie zjazdu z diaľničného Prístavného mosta na Bajkalskú ulicu, ktorý bol odstavený pre rekonštrukciu križovatky a stavebné práce na úseku R7 v hlavnom meste.

„Teraz je to už v rukách polície. Ak koncesionár splnil všetky pripomienky polície, tak by mohol byť zjazd na Bajkalskú otvorený už túto sobotu, ak nie, tak o týždeň neskôr ďalšiu sobotu,“ uviedol Doležal.

Juh možno otvoriť aj bez dokončených Nív

Zvyšné práce na troch chýbajúcich úsekoch D4 a R7 v dĺžke zhruba 18 kilometrov sú v podstate dokončené, čo potvrdila spoločnosť D4R7 Construction. „Zostávajúce úseky vozoviek budú pripravené na použitie v priebehu konca augusta a septembra 2021. Tešíme sa na potvrdenie ministerstva dopravy, aby sme súčasne otvorili tieto úseky vozoviek pre dopravu a verejnosť,“ uviedol zhotoviteľ o dokončení D4 a R7.

Zároveň tvrdí, že časť úseku R7 z Bajkalskej ulice po križovatku Bratislava, Juh je možné otvoriť aj bez toho, aby bola úplne dokončená križovatka Nivy (Prievoz), kde sa začína táto časť R7. „Očakávame, že úsek R7 z Bajkalskej bude pripravený na použitie začiatkom septembra. Pokiaľ to potvrdí ministerstvo dopravy, môže byť súčasne otvorený aj pre premávku,“ dodala spoločnosť.

SITA