3D realita jednoducho a v expresnom čase? Zvládne to najmenší laserový skener!

Známy švajčiarsky výrobca Leica Geosystems povestný svojou kvalitou prístrojov, ich dlhou životnosťou  a ergonomickým ovládaním priniesol po veľkom úspechu prvej generácie laserového skenera Leica BLK360 jeho nástupcu.

S novým BLK360 teraz dokážete ešte rýchlejšie a jednoduchšie preniesť 3D realitu do Vášho obľúbeného CAD programu. Aj komplikované stavby od ktorých neexistuje žiadna dokumentácia dokážete vďaka nemu zamerať iba za zlomok času ktorý by ste potrebovali pri použití tradičných metód.

Je pritom jedno, či potrebujete naskenovať interiér alebo exteriér, prípadne oboje, na zachytenie reality Vám stačí stlačenie jediného tlačidla na skeneri. Za menej ako 20 sekúnd môžete mať zosnímané kompletné 3D mračno bodov zo stanoviska skenera s presnosťou niekoľko milimetrov vrátane 360° sférickej fotografie.

Skener môžete následne ihneď presunúť na nové stanovisko a opäť stlačiť tlačidlo. Takto „obehnete“ objekt ktorý potrebujete detailne zamerať. Počas presunu medzi stanoviskami prístroj dokáže sám a automaticky určovať svoju polohu vďaka unikátnemu VIS systému, takže pred skenovaním už nie je potrebné rozmiestňovať žiadne terčíky a celý proces je tak neuveriteľne rýchly.

Zdroj: GEOTECH

Skener disponuje okrem iného integrovaným WiFi, takže ovládať ho viete aj na diaľku prostredníctvom telefónu alebo tabletu. Priamo v teréne tak môžete skontrolovať naskenované údaje, doplniť ku nim ďalšie informácie (textové poznámky, fotografie a pod.) či priamo vytvoriť 2D plán skenovaného priestoru a tento rovno zaslať vo formáte DXF kolegovi do kancelárie.

Po ukončení merania viete naskenované dáta jednoducho importovať do softvéru Leica Cyclone Register 360, kde jednoducho a intuitívne spojíte skenované pozície do jedného celku a dáta môžete exportovať do požadovaného formátu, napríklad aj RCP (ktorý viete priamo spracovať v produktoch Autodesk), alebo iných.

Export do formátu LGS zase umožní aj laikom prezerať naskenované údaje a vykonávať základné operácie s mračnom bodov (meranie dĺžok, uhlov, plôch, súradníc, vizualizácie, import a porovnanie s formátom IFC, tvorbu rezov, atď.) v bezplatnom prehliadači Leica TruView. Dáta viete prepojiť aj s ďalšími prístrojmi od výrobcu Leica Geosystems, ako napríklad obľúbeným fotogrametricko – laserovým prístrojom Leica BLK3D, vďaka ktorému už môžete zabudnúť na papierové náčrty.

Zdroj: GEOTECH

Presvedčte sa na vlastnej koži, ako jednoducho a rýchlo sa dokážete vďaka novému BLK360 dopracovať k výsledkom a dohodnite si bezplatnú ukážku vo firme GEOTECH. Viac informácií získate na stránke: www.geotech.sk, e-mailom na podpora@geotech.sk alebo na telefónnom čísle 0910 111 268.

Zdroj: GEOTECH
BIM monitor
BIM monitor | Zdroj: GEOTECH
Zdroj: GEOTECH

Zdroj: PR článok GEOTECH Bratislava s.r.o.