Inovatívne tvárnice na rýchlu výstavbu murovaných plotov

Bývanie v hustej zástavbe, prípadne v blízkosti rušných komunikácií spôsobuje najrôznejšie ťažkosti. Niektoré sa dajú vyriešiť ohraničením pozemku klasickým múrom, ktorý majiteľom objektov poskytne žiadaný pocit súkromia, prípadne čiastočnú zvukovú izoláciu.

Česká firma PRESBETON tento rok predstavila betónovú murovaciu tvárnicu LINE BLOCK určenú na rýchlu výstavbu plných plotov. Čisté línie a neštandardný formát murovacích tvaroviek LINE BLOCK predstavuje ideálny doplnok najmä k modernej architektúre. Zaujímavosťou tohto murovacieho systému je spôsob výstavby, ktorý spoločnosť PRESBETON v minulosti uplatnila pri tvarovkách RONDE BLOCK.

Jednotlivé tvarovky sa spájajú buď klasicky pomocou lepidla, alebo pomocou špeciálnych betónových krúžkov bez nanášania spojovacie hmoty. Výhodou je tak výrazná úspora času a peňazí pri výstavbe. Stabilita muriva je zaistená integrovanými železobetónovými stĺpikmi a konce stien je nutné vždy ukončiť prebetónovaným stĺpikom s vloženou výstužou.

Zdroj: Presbeton

Farebne sa novinka LINE BLOCK drží klasiky v podobe čiernej, bielej a prirodzene sivej betónovej. Na jednoduchú údržbu a dlhšiu životnosť sú tvarovky LINE BLOCK vybavené vnútorným ochranným systémom Protect systém IN proti znečisteniu a prenikaniu vody.

www.presbeton.sk