image 95390 25 v1
Galéria(3)

Flexibilná UNIPLATŇA spoľahlivo nahradí sadrokartón i murivo

Partneri sekcie:

UNIPLATŇA z tvrdeného extrudovaného polystyrénu zjednoduší a urýchli stavebné úpravy v interiéri i v exteriéri. Vďaka nízkej váhe a vysokej odolnosti proti vlhkosti je praktickým pomocníkom predovšetkým pri realizácii kúpeľní. Svojou flexibilitou presvedčí však aj pri použití v iných aplikáciách. Profesionálnym realizátorom i domácim majstrom poslúži rovnako spoľahlivo, ako priečkové murivo alebo sadrokartón. Ľahké dosky možno rýchlo a presne narezať pomocou bežných pracovných nástrojov.

Uniplatna 2 web
Podbitie sikmej strechy UNIPLATNA vetracie rez

Praktický pomocník

Zásadnou výhodou UNIPLATNE je odolnosť proti vode, ktorá umožňuje jej bezpečné použitie v miestnostiach v priamom styku s vodou a vlhkosťou. Preto sa najčastejšie využíva pri stavebných úpravách kúpeľní. Pomocou UNIPLATNE možno jednoducho a rýchlo zhotoviť priečky i podhľady. Vďaka svojej tvarovateľnosti sa uplatní pri realizácii odkladacích priestorov, plôch na osadenie umývadla, či doplnkových plôch v kuchyniach. Zakryje rozvody, nežiaduce chyby a pomôže vizuálne zjednotiť interiér. Vďaka odolnosti proti vysokému zaťaženiu ju možno použiť ako náhradu za betónové poterové vrstvy a rovno naň aplikovať keramické dlažby. Uniplatňa je vhodná aj do exteriérových konštrukcií, napríklad na rýchlu a jednoduchú realizáciu podbitia šikmých striech.

Pomocou UNIPLATNE možno jednoducho a rýchlo zhotoviť podbitie šikmých striech.

Pomocou UNIPLATNE možno jednoducho a rýchlo zhotoviť podbitie šikmých striech.

Pre dokonalé zvládnutie detailov

UNIPLATŇA Austrotherm je dostupná až v trinástich hrúbkach dosiek pre široké použitie v rôznych aplikáciách. Pre dokonalé zvládnutie detailov prináša Austrotherm aj L- a U- profily. Tvarované profily pomôžu efektívne skryť vertikálne a horizontálne potrubia.

www.austrotherm.sk