Revolučná nanotechnológia zo Slovenska

Spoločnosť HELSKE predstaví odbornej aj laickej verejnosti na 40. ročníku stavebného veľtrhu CONECO RACIOENERGIA svoj unikátny patentovaný omietkový systém, ktorý vyrába priamo v srdci Európy. Divízia HELSKE ENERGY SAVE s výrobnou základňou a vývojovým centrom v priemyselnom parku v Levoči dnes spolupracuje aj s odborníkmi z Technickej univerzity v Košiciach a pri tvorbe materiálov spája modernú vedu s ekologickými princípmi. Zamestnáva už vyše 80 ľudí a predáva na štyroch najväčších európskych trhoch – v Nemecku, Španielsku, Portugalsku a Francúzsku.

NANO COAT SYSTEM® – systém budúcnosti

„Malá vrstva s veľkým efektom“, to je unikátna patentovaná aktívna omietka NANO COAT HOME® od spoločnosti HELSKE ENERGY SAVE, ktorá je súčasťou kompletného omietkového systému NANO COAT SYSTEM®. Ten tvoria produkty na úpravu a spevnenie podkladov, produkt na vyrovnanie a úpravu stien a finálna aktívna vrstva, ktorá vďaka vysokej belosti nepotrebuje žiadnu ďalšiu úpravu.

Jej hlavné výhody a odlišnosti oproti iným bežným typom omietok spočívajú v špeciálnej technológii výroby a v patentovanom zložení, obohatenom o sklenené mikroguľôčky, sčasti naplnené vákuom. Ide o ekologický, mimoriadne ľahký a zdravotne neškodný materiál s vysokou paropriepustnosťou, ktorý okamžite zlepšuje tepelný komfort v miestnosti a vytvára zdravú vnútornú mikroklímu. Je vhodný na elimináciu tepelných mostov, napríklad pri výmene okien v rámci rekonštrukcií.

Po aplikovaní systému sa interiér rýchlejšie vyhreje, prípadne v letných mesiacoch aj ochladí, a zvolená teplota sa udrží dlhšie. Majiteľ nehnuteľnosti tak pocíti okamžitú úsporu energií – až do 35% v závislosti od typu konštrukcie a vykurovania. Je vhodná na rekonštrukciu starších nehnuteľností a je skvelou prevenciou proti plesniam.

„NANO COAT SYSTEM® má všetky potrebné certifikáty. Bol testovaný v nemeckých testovacích inštitútoch a spĺňa najprísnejšie európske normy. V súčasnosti vyrábame najmä pre západné trhy. Určite máme záujem aj o Slovensko, Českú republiku, Poľsko a Maďarsko,“ potvrdil account manager spoločnosti Csaba Holocsi. Spoločnosť absolvovala výstavy NORDBAU Neumunster, FAF v Kolíne nad Rýnom, IBF v Brne a Mosbuild v Moskve. V roku 2019 ju čaká CONECO v Bratislave a veľtrhy v Prahe, Moskve, Madride a Dubaji.

Ekológia a úspora energií na prvom mieste

HELSKE ENERGY SAVE® si zakladá na ochrane prírody a úspore energií aj pri samotnej výrobe, ktorá je bezodpadová a nijako nezaťažuje životné prostredie. Šetrením energií v domácnostiach sa podieľa na znižovaní spotreby fosílnych palív a emisií CO2. Samotný NANO COAT HOME® neobsahuje žiadne organické prchavé látky a je vhodný do interiérov pre alergikov či astmatikov. NANO COAT SYSTEM® bol v roku 2017 nominovaný ako inovácia na francúzskom veľtrhu BATIMAT.

Spoločnosť plánuje ešte v tomto roku na východe Slovenska spustiť výrobu unikátnych inteligentných interiérových dosiek a nového typu omietky s revolučnými vlastnosťami. Viac informácií o spoločnosti nájdete na stránkach

www.helskeenergysave.com a www.helske.com

ZDROJ: PR článok spoločnosti Helske, s.r.o.