Partner sekcie:
  • Heluz
  • Vaillant

Pod značkou Ceresit prichádzajú na trh nové finálne sadrové stierky s technológiou InSure

image 76287 25 v1

Štukové omietky z jemného mletého vápenca boli - a niekde ešte sú - štandardom v povrchovej úprave stien či stropov v interiéri. Ale ani prvotriedne nanesený vápenný štuk nemôže svojimi vlastnosťami konkurovať príjemnej mikroklíme interiéru s hladkými a odolnými povrchmi, ktoré vedia vytvoriť nové finálne sadrové stierky Ceresit.

Prednosti nových sadrových stierok od firmy Henkel vyniknú tiež v porovnaní so staršími zrnitými a popraskanými omietkami. Aj pri rekonštrukciách tak nájdu nové sadrové stierky Ceresit svoje uplatnenie: stačí ich použiť pred nanášaním náterov a iných finálnych povrchových úprav v interiéri a steny či stropy budú dokonale hladké, maximálne odolné a ohľaduplné k zdraviu človeka.

Veľkou výhodou nových IN stierok Ceresit je aj skutočnosť, že u nich odpadá ťažká voľba vhodnej konzistencie, tak typická pre väčšinu podobných výrobkov. Unikátnu kombináciu ľahkého nanášania a súčasne vysokej odolnosti povrchu po vytvrdnutí ocení každý, kto bude so sadrovými stierkami Ceresit pracovať.

Umenie perfektne hladkých stien je dostupné vďaka vyhladzovacej a finálnej stierke Ceresit IN 35, bielej sadrovej finálnej stierke Ceresit IN 45 a bielej stierkovacej paste Ceresit IN 46, doplnenými penetračným náterom Ceresit IN 10. Perfektný vzhľad, optimálnu tvrdosť, vysokú odolnosť a jednoduché brúsenie stien a stropov prináša značka Ceresit prvýkrát na tuzemský trh vďaka trom unikátnym technológiám:

  • Insure technológia u stierok Ceresit IN 35, IN 45 a IN 46 zaručuje optimálnu tvrdosť, vysokú odolnosť a vynikajúcu priľnavosť k povrchu
  • Super fibres vlákna – pridaním špeciálnych vlákien je u stierky Ceresit IN 45 zaistená vysoká odolnosť po vytvrdnutí a je zabránené vzniku prasklín a odlamovaniu vrstiev
  • Smart polymér – obsah polymérov zvyšuje odolnosť a priľnavosť stierkovacej pasty Ceresit IN 46 k povrchu.

Vyhladzovacia a finálna sadrová stierka Ceresit IN 35 s hrúbkou jednej vrstvy 1 – 5 mm je určená najmä pre vyrovnanie nerovností a prasklín na povrchu stien a stropov a je ideálna ako podkladová vrstva pod IN 45 a IN 46. Možno ju však použiť aj ako finálnu hladkú vrstvu pred maľovaním a tapetovaním.

Obe finálne vysoko biele sadrové stierky – Ceresit IN 45 a IN 46 – vytvárajú dokonale biele a hladké vrstvy pod všetky druhy maliarskych náterov a tapiet. Stierka Ceresit IN 46 sa však dodáva vo forme pasty a je pripravená na okamžité použitie. Okrem toho sa obe stierky líšia aj v hrúbke jednej vrstvy – so stierkou IN 45 je možné vytvoriť vrstvu 1 – 5 mm, s IN 46 potom 1 – 3 mm.

Penetračný náter Ceresit IN 10 je určený na prípravu podkladu pred aplikáciou finálnych stierok aj maliarskych farieb a jeho použitie znižuje nasiakavosť, spevňuje povrch a uľahčuje nanášanie ďalších vrstiev.

Všetky tri nové sadrové stierky Ceresit majú veľmi dobrú priľnavosť a dajú sa spracovávať ručne aj strojovo. Dokonalé hladké steny so všetkými výhodami sadrových povrchov sú s nimi samozrejmosťou, nové unikátne technológie z laboratórií firmy Henkel navyše garantujú vysokú kvalitu a vynikajúce vlastnosti.

Všetky informácie o nových finálnych sadrových stierkach Ceresit s technológiou Insure nájdete na www.ceresit.sk.

Kontakt:
HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.
Záhradnícka 91, 821 08 Bratislava
Tel. +421/2/333 19 113
www.ceresit.sk

ZDROJ: PR článok Henkel Slovensko, spol s.r.o.

KategórieOmietky