Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Fasáda ako kľúčový dizajnový prvok domu

image 92138 25 v1

Fasáda nie je len vonkajší obal domu alebo budovy. Fasáda umožňuje architektúre stavby vyniknúť a získať jedinečnosť definovanú vaším vkusom a osobnosťou. Rastúca obľuba zaujímavých riešení fasád ale nie je žiaden módny výstrelok, fasády domov si ľudia skrášľovali maľbami a ornamentmi dlhé stáročia. Moderné technológie a inovatívne riešenia však hranice možností pri dizajne fasád výrazne posunuli.

Revolúciu medzi rodinnými a bytovými domami zažívajú odvetrávané fasády. Na trhu sú už niekoľko desaťročí, no až v ostatných rokoch sa začali využívať pri stavbách rodinných domov aj v našich končinách.

Okrem tvarov je na výber aj pomerne široká ponuka materiálov od vláknocementových, cez drevené, či keramické fasádne platne až po lícové tehly. Absolútne výnimočná je ale svojimi vlastnosťami keramika. Má extrémne dlhú životnosť, počas ktorej si dokáže uchovať stálu farbu a je odolná voči počasiu, machom aj lišajníkom, vďaka čomu je prakticky bezúdržbová.

Aj napriek výnimočným vlastnostiam nie sú keramické fasádne platne na Slovensku známe. Preto sa spoločnosť Wienerberger rozhodla na náš trh uviesť značky Argeton a Argelite, ktoré sa špecializujú na výber keramických fasádnych platní.

Keramické fasády Argeton ponúkajú širokú škálu tvarov, farieb a odtieňov. Pri väčších projektoch sú dokonca platne vyrábané na mieru, presne podľa špecifikácie architekta, čo umožňuje jedinečné riešenia fasád.

Fasády Argeton dokážu ešte viac očariť svojou eleganciou a nadčasovou dokonalosťou v kombinácii s oceľou, sklom, či drevom.

Zdroj: Wienerberger