Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Elektronický katalóg BIM pre dosky CETRIS

archicad bim 2

Využitie elektronických katalógov pri projektovaní stavieb sa v súčasnej dobe pomaly, ale isto stáva nevyhnutnosťou.

Výrobca dosiek CETRIS preto pripravil kompletný sortiment svojich výrobkov spracovaný do podoby elektronického katalógu 3D prvkov s naprogramovanými parametrami a funkciami. Elektronická knižnica konštrukcií pre BIM predstavuje digitálnu podobu technického katalógu CETRIS Podklady pre projektovanie a realizáciu stavieb. Vďaka jej implementácii do prostredia CAD systémov – programov ArchiCAD alebo REVIT – odpadá architektom a projektantom zložité vyhľadávanie pri použití konštrukcií s cementotrieskovými doskami CETRIS. Táto knižnica tak umožňuje veľmi efektívne využitie prvkov použitých v projekte a veľmi zjednoduší prácu pri tvorbe presných výkazov.

Elektronický katalóg CETRIS je doplnok pre ArchiCAD a REVIT a jeho používanie si vyžaduje stiahnutie a spustenie inštalátora, ktorý dá užívateľovi na výber, pre ktoré verzie príslušného CAD programu chce tento doplnok používať. Po nainštalovaní možno nástroj nájsť v menu pod DEKSOFT. Cementotrieskové dosky CETRIS® však nenachádzajú uplatnenie len pri opláštení montovaných stavieb, majú i mnoho ďalších využití. Preto doplnok ponúka niekoľko variantov použitia tohto materiálu, ktorý užívateľom ušetrí čas i peniaze.

BIM doplnok výrazne uľahčuje vytvorenie sendvičovej konštrukcie z dosiek CETRIS® na steny, podlahy, podhľady, požiarne konštrukcie a fasádne opláštenie. Pri výbere konštrukcie, ktorú užívateľ potrebuje použiť, poslúži niekoľko filtrov, kde možno zvoliť parametre požadovanej konštrukcie – napríklad požiarna odolnosť, hrúbka konštrukcie, akustické vlastnosti, tepelný odpor, maximálna hmotnosť alebo maximálna výška.

Doplnok je kompatibilný s programami REVIT 2017, 2018, 2019 a ArchiCAD 19, 20, 21 pre Windows. K dispozícii je česká verzia, na jeseň bude spustená i anglická verzia a variant BIM doplnku pre operačný systém macOS pre program ArchiCAD. Výhodou je automatická aktualizácia všetkých dát on-line. BIM doplnok je previazaný s nástrojmi na vytváranie rozpočtu, umožňuje vloženie skladieb a materiálov bez obchodných názvov v prípade projektov verejných zákaziek. Je dispozícii na stiahnutie na webových stránkach výrobcu cementotrieskových dosiek www.cetris.cz.

ZDROJ: PR článok spoločnosti CIDEM Hranice, a.s., divize CETRIS

KategórieFasáda