Výstavba administratívneho projektu The Mill v Bratislave.

Výstavba ďalšej dominanty Mlynských nív napreduje. Projekt The Mill je už na úrovni terénu

Moderný administratívny komplex mal v októbri vybudované štyri podzemné podlažia, napísal na sociálnej sieti LinkedIn in výkonný riaditeľ developera Immocap Martin Šramko.

Jedna veža bude mať 17 nadzemných podlaží, druhá 12 a postavia ich na vznikajúcom bulváre Mlynské Nivy v mestskej časti Ružinov.

„Vznikajúci bulvár Mlynské nivy, ktorý je súčasťou Central Business Districtu má veľkú hodnotu pre Bratislavu, ale vidíme v ňom ešte väčší potenciál pre zavedenie električky práve po tejto ulici,“ pokračoval ďalej Šramko. Dodal, že plánujú v tejto lokalite viacero nových projektov v segmente administratívnych a rezidenčných budov.

Projekt v bývalej priemyselnej zóne s povrazárňou a parným mlynom pozostáva z dvoch veží. Jeho súčasťou bude cyklistické zázemie na prízemí a materská škola pre sto detí a verejné priestory s námestím, informuje developer na stránke projektu. The Mill bude „zelenou“ a anticovidovou stavbou.

Podobne anticovidový je administratívny komplex v mestskej časti Nové Mesto Lakeside Park 02 s 12 podlažiami pri železničnej stanici Nové Mesto, ktorý má platné kolaudačné od začiatku auguste tohto roka. Od septembra sa tam sťahujú nájomníci. Budova ašpiruje na certifikát LEED Gold.

Ukončenie výstavby budovy The Mill je naplánované na rok 2023 a okrem prívlastkov ako zelený a anticovidový bude jeho pridanou hodnotou aj rozšírenie zelene a rastlých stromov v okolí budovy, výstavba nových chodníkov ale aj komplexné cyklistické zázemie či škôlka pre 100 detí.

Architektonický návrh budovy vzišiel z medzinárodnej súťaže, ktorej víťazom sa stal ateliér DKLN architects. Na projekte spolupracuje so spoločnosťou Obermeyer Helika.

Vizualizácia The Mill
Vizualizácia The Mill | Zdroj: Immpocap

Administratívna budova The Mill, Mlynské Nivy, Bratislava

Developer: Immocap
Architekt: DKLN
Počet parkovacích miest: 400
Prenajímateľná plocha kancelárií: 25 000 m2
Realizácia: 11/2021 – 1Q/2023