Projekt The Mill získal stavebné povolenie, Immocap začína s výstavbou

Lukratívnu zónu bratislavského Central Business District-u na novovznikajúcom mestskom bulváre Mlynské Nivy ozdobí administratívne centrum The Mill od developerskej spoločnosti Immocap. Stavebné povolenie nadobudlo právoplatnosť a investor začína s výstavbou.

Koncepcia administratívneho projektu The Mill s prenajímateľnou komerčnou plochou 25.000 m2 vychádza z atraktívnej lokality Mlynských Nív, ktoré sa stávajú novým biznisovým bulvárom. Ideovo je projekt odkazom na starú priemyselnú zónu, kde v blízkosti dnešného staveniska stála a fungovala povrazáreň a parný mlyn. V okolí budovy sa počíta s plochami zelene, výsadbou rastlých stromov a výstavbou nových chodníkov.

„Celý tím Immocapu prijal rozhodnutie stavebného úradu Mestskej časti Bratislava – Ružinov s radosťou, a môžem potvrdiť, že začíname s výstavbou. Jej ukončenie je naplánované na prvý kvartál 2023 a okrem prívlastkov ako zelený a anti-covidový bude pridanou hodnotou tohto administratívneho projektu aj komplexné cyklistické zázemie na prízemí a škôlka pre 100 detí. Novovznikajúce námestie pred hlavným vstupom do budovy The Mill zabezpečí komfortné, architektonicky ucelené prostredie pre oddych zamestnancov a skvalitní verejný priestor v tomto území“, povedal Jakub Gossányi, riaditeľ developmentu spoločnosti Immocap.

Ako dodal Jakub Gossányi, pre úspech každého projektu je dôležité počúvať svojich potenciálnych partnerov. The Mill si už v prípravnej fáze vybrala renomovaná zahraničná spoločnosť za svoju budúcu centrálu, kde okrem rozvíjajúcej sa lokality a výbornej dostupnosti, určite rozhodla aj efektivita a flexibilita pri riešení kancelárskych priestorov.

Architektonický návrh budovy vzišiel z medzinárodnej súťaže, ktorej víťazom sa stal ateliér D K L N. Na projekte spolupracuje so spoločnosťou OBERMEYER HELIKA.

Na pôdoryse písmena T budú spojené dve hmoty, nižšia časť vyrastie do výšky 12 nadzemných podlaží, vyššia ponúkne 17 nadzemných podlaží. Plocha podzemného parkoviska na 4 podlažiach bude disponovať 405 parkovacích miest pre zamestnancov a návštevníkov.

O spoločnosti Immocap

Developerská spoločnosť IMMOCAP funguje na trhu viac ako 20 rokov a za ten čas sa jej podarilo zrealizovať viacero nosných projektov, ktoré prispeli aj k rozvoju hlavného mesta Bratislava. Medzi prvé developerské aktivity spoločnosti patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V s celkovou plochou viac ako 60 000 m².

Kľúčové projekty sú spojené s revitalizáciou okolia Trnavského mýta. V rozmedzí siedmich rokov sa spoločnosti podarilo oživiť areál bývalých kúpeľov Centrál prvým „zeleným“ multifunkčným komplexom na Slovensku s ekologickým certifikátom LEED, za ktorý získali ocenenie Developer roka v prestížnej súťaži CIJ Awards Slovakia. Projekt CENTRAL priniesol nákupné centrum s rozlohou 39,000 m² prenajímateľnej plochy, kancelárske priestory o výmere 20,000 m² a hotel s 222 izbami pod značkou LINDNER.

Ďalším projektom v území bola obnova zanedbaného podchodu Trnavské mýto, ktorý spoločnosť zrealizovala v partnerstve s Hlavným mestom SR Bratislava a je príkladom unikátnej a konštruktívnej spolupráce verejného a súkromného sektora.

V súčasnosti má IMMOCAP v portfóliu viacero komerčných developerských projektov s ambíciou priniesť na slovenský trh v horizonte najbližších 5tich rokov, nové pracovné priestory v rozlohe 150 000 m². Projekt LAKESIDE PARK 2 je momentálne vo výstavbe a v roku 2020 ponúkne 15 000 m², dispozične aj energeticky efektívnych kancelárskych plôch.

Nasledujúcim projektom je polyfunkčný objekt THE MILL, ktorý bude súčasťou vynoveného bulváru Mlynské Nivy, v lukratívnej zóne bratislavského Central Business Districtu. Jeho návrh vzišiel z medzinárodnej súťaže a prinesie komerčnú plochu vo veľkosti 25 000m². Vlajkovou loďou Immocapu je projekt vitálnej štvrte NOVÝ ISTROPOLIS s víziou moderného kultúrno-kongresového centra, ktorý má vďaka vynikajúcej dopravnej dostupnosti a strategickej lokalite Trnavského mýta, šancu stať sa dôležitým novým centrom mesta.

Spoločnosť získala celý rad aj iných prestížnych ocenení udeľovaných odbornou verejnosťou doma i v zahraničí ako: Best overall development, Stavba roka, Visio 2020 (Cena magazínu Eurostav), Retail estate 2013 (Najlepší retail projekt & Najlepší projekt roka Europa Property).

Zdroj: Immocap